اخبار سیاسی

معترضان مکزیکی مجسمه ترامپ را آتش زدند

معترضان مکزیکی ضمن به آتش کشیدن مجسمه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از شهروندان این کشور خواستند که در انتخابات روز سه شنبه (13 آبان) به ترامپ رای ندهند.

14 آذر 1399

خبرنگاران نمایشگاه بین المللی اصفهان ظرفیتی برای ارتباط با کشورهای خارجی است

اصفهان- خبرنگاران- استاندار اصفهان گفت: نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با استفاده از ظرفیت های موجود از ابعاد صادراتی و ارتباط با دیگر کشورها استفاده کند.

12 آذر 1399

مهلت 15 روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین منشور ارزش های جمهوری

رهبران شورای مسلمانان فرانسه روز چهارشنبه در دیداری با امانوئل ماکرون موظف به تدوین منشور ارزش های جمهوری ظرف 15 روز آینده شدند.

10 آذر 1399

عمارت خانه قوام الدوله؛ اثری تاریخی و باشکوه در بطن پایتخت

یکی از آثار تاریخی و ارزشمند در ایران، عمارت خانه قوام الدوله تهران است. در اصل، این خانه به دستور محمد شاه قاجار برای یکی از رجال و صاحب منصبان به نام میرزا محمد قوم الدوله که دارای شغلی در دیوان محاسبات بود، ساخته شد. این خانه از همان ابتدا به نام وثوق...

9 آذر 1399

افزایش اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور در بودجه سال 1400

تهران (پانا) - سخنگوی دولت اطلاع داد سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور از وزارت نفت در لایحه بودجه سال آینده 30 درصد افزایش می یابد.

8 آذر 1399

توافق آتش بس در قره باغ

نخست وزیر ارمنستان از امضای توافق جدید با رهبران روسیه و جمهوری آذربایجان برای انتها جنگ در منطقه مورد مناقشه قره باغ اطلاع داد.

4 آذر 1399

نژادپرستی کوشنر با ژست انسان محبت آمیز

داماد ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید با انتقاد از ورزشکاران و افراد دیگری که در رسانه های اجتماعی و زمین های بسکتبال علیه نژادپرستی در آمریکا اعتراض کرده اند، با بکارگیری کلیشه ای نژادپرستانه گفت، سیاه پوستان باید بخواهند تا در تغییر سیاست ها پیروز باشند!

3 آذر 1399

در ملاقات جانسون و الکاظمی چه گذشت؟

ایرنا نوشت:نخست وزیر عراق امروز پنجشنبه با همتای انگلیسی خود در لندن ملاقات و گفت وگو کرد.

2 آذر 1399

الکاظمی به لندن رفت

ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق در چارچوب سفرهای خود به کشورهای اروپایی، وارد لندن شد.

30 آبان 1399

خبرنگاران بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم

تهران- خبرنگاران- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید نمود: برای کاهش بار بیماری و بیمارستانی بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم.

27 آبان 1399

امیر نصیرزاده: نیازمندی های صنعت دفاعی را با بهترین کیفیت فراوری می کنیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نهاجا با همکاری سازمان ها و موسسات علمی همسو، بیشتر نیازمندی های صنعت دفاع هوایی را با بهترین کیفیت فراوری می نمایند.

24 آبان 1399

چرا رئیس جمهور چین دستور آماده باش صادر کرد؟

شی جینپینگ رئیس جمهور چین به تازگی و در جریان بازدید خود از استان گوانگ دونگ چین، از تفنگداران چینی درخواست نموده تا تمام فکر و انرژی خود را بر آمادگی جهت حضور موثر در جنگ های احتمالی آینده، معطوف نمایند. درست از زمانیکه که رئیس جمهوری چین این اظهارنظر...

24 آبان 1399

کاندیداهای 1400 برنامه جدید برای حکمرانی کشور ارائه کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارائه برنامه مدون از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آینده برای اداره کشور و خصوصا اصلاحات اقتصادی تاکید کرد.

22 آبان 1399

ترامپ به دنبال توافق تسلیحات هسته ای با روسیه

به گفته یک منبع مطلع، مذاکره کنندگان آمریکایی و روسی با ادامه کاهش زرادخانه های کلاهک های هسته ای خود با هدف حفظ آخرین پیمان کنترل تسلیحاتی به جامانده میان این دو کشور پیش از انقضایش در سال آینده موافقت کردند.

21 آبان 1399

اتحادیه اروپا علیه انگلیس اقدام قانونی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، اورزولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا اعلام نمود که به دلیل طرح لایحه ای جنجالی در مجلس انگلیس، اتحادیه اروپا پیگیری پرونده های تخلف دولت لندن از توافق برگزیت را شروع می نماید.

18 آبان 1399

اخبار کرونا در چند خط؛ نگرانی بزرگی که ایلان ماسک ایجاد کرد

در 24 ساعت اخیر در سراسر جهان تست کرونای بیش از 16 هزار و 837 نفر مثبت اعلام شده است و نرخ ابتلا به طرز فزاینده ای مدام بالاتر می رود.

17 آبان 1399

شرکت های بورسی به معرفی بازارگردان ملزم شدند

به گزارش خبرنگاران، سعید محمدعلیزاده، مدیر نظارت بر ناشران بورس، گفت: همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران، اقدام نمایند.

15 آبان 1399

الکاظمی: آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا عملاً به تعطیلی سفارت هایشان می اندیشند

نخست وزیر عراق رسما اظهار داشت بعضی کشورها و در رأس آنها آمریکا قصد دارند در صورت ادامه یافتن حملات به هیات های دیپلماتیک، سفارت های خود در بغداد را تعطیل نمایند.

13 آبان 1399

وزیر می خواهد استراماچونی برگردد!

ماجرای بازگشت آندره آ استراماچونی به نیمکت استقلال این روز ها جدی شده و خبر های زیادی درباره این موضوع به گوش می رسد. پس از اخبار جانلوکا دی مارتزیو و سایت گاتزتا، حالا نیکولا اسکیرا، خبرنگار مشهور ایتالیایی هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و از موافقت...

10 آبان 1399

کرونا در اروپا، از اعتراضات گسترده در برلین تا توقف فرایند کاهش محدودیت ها در انگلیس

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از اعتراضات گسترده علیه سیاست های کرونایی دولت در برلین و توقف فرایند کاهش تدریجی محدودیت ها در انگلیس به علت افزایش چشمگیر موارد جدید ابتلا به کرونا خبر می دهند.

9 آبان 1399
تعداد: (166)