اخبار سیاسی

سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد کشور منصوب شد

روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی، سعید محمد در حکمی محمود سهیل نژاد را به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی منصوب کرد.

9 مهر 1401

اقدام عملی برای تغییر نام معابر مرکز انجام نگرفته است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با وجود مصوبه برای نامگذاری برخی از معابر همچنان اقدام عملی برای تغییر نام معبر انجام نگرفته است.

31 شهریور 1401

طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش کلید خورد

علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در مجلس به خاطر عدم اجرای رتبه بندی درباره معلمان جذب شده در آموزش و پرورش در قالب طرح مهر آفرین کلید خورد.

6 شهریور 1401

مالیات صفر بیش از یک میلیون واحد صنفی

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: یک میلیون و 800 هزار واحد صنفی در کشور در بخش عملکرد مشمول مالیات بر صفر شدند و مالیات ندادند.

23 مرداد 1401

تور روسیه: توافق روسیه و ترکیه برای استفاده از روبل

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از نشست مشترک خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در شهر سوچی اظهار داشت دو کشور در تبادلات تجاری خود از واحد ارزی روبل استفاده خواهند کرد.

16 مرداد 1401

تور دبی: سفر به دبی : نکته های ضروری که از قلم نیاندازید

قبل از این که بلیت تان را خریداری کنید، باید نکته های ضروری سفر به دبی را بدانید تا هیچ چیزی مانع خوشگذرانی تان در سفر نشود. به این چند نکته که درباره دبی که برای تان در خبرنگاران جمع نموده ایم، دقت کنید؛ حسابی به درتان می خورد. ضمناً اگر هم خواستید راهی...

10 مرداد 1401

تاثیر و اهمیت شرکت در نمایشگاه گردشگری جاتا بر تکرار نوستالژی ایران و ژاپن با گردشگری

ایلنا/ این خبر درباره تاثیر و اهمیت شرکت در نمایشگاه گردشگری جاتا بر تکرار نوستالژی ایران و ژاپن با گردشگری برای شما نگارش شده است.

4 مرداد 1401

پنج طرح وزارت نفت در درگاه ملی ثبت شد

تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی وزیر نفت از اتصال سامانه وزارت نفت (MOP) به درگاه ملی مجوزهای کسب وکار به میدان داری وزارت اقتصاد اطلاع داد و گفت: متقاضیان می توانند برای ثبت درخواست دریافت مجوز پنج طرح وزارت نفت به این درگاه مراجعه نمایند.

25 تیر 1401

از اختلافی که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد کرده تا علت تاخیر در پرداخت وام های دانشجویی

هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

15 تیر 1401

دانشگاه علامه طباطبائی میزبان سفرای کشور های اسپانیایی زبان

نشست بین المللی رونمایی از کتاب با همکاری دانشگاه اتونامای مادرید و حضور سفرای بیش از 10 کشور اسپانیولی زبان 21 فروردین ماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد.

7 تیر 1401

جزئیات افزایش حقوق معلمان پس از رتبه بندی

براساس رایزنی های اجرا شده بین کمیسیون آموزش مجلس و وزارت آموزش و پرورش حقوق معلمان بعد از اجرای رتبه بندی براساس پنج رتبه به آنان پرداخت می شود.

31 خرداد 1401

به مرحله نهایی توافق در وین نزدیک شده ایم ، گفت وگو ها میان تهران و ریاض به کجا رسید؟

به گزارش خبرنگاران، وزیر امورخارجه درباره توافق در وین گفت: اکنون این طرف آمریکایی است که باید حسن نیت ادعایی خود را در عمل نشان دهد. ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار مصمم هستیم. آقای باقری با مورا در تماس مستقیم و مستمر است.

26 خرداد 1401

برنامه کوتاه مدت برای حل مشکل کیفیت اینترنت

به گزارش خبرنگاران، عیسی زارع پور امروز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های شرکت مخابرات ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به آنالیز اصلاح مدل مالی شبکه ارتباطی کشور گفت: آنچه مسلم است بر اساس قانون بودجه 1400 ما هیچ گونه افزایش قیمت در حوزه پهنای باند و اینترنت...

23 خرداد 1401

زبان فارسی مهمترین فصل مشترک ایرانیان و اصلی ترین عنصر هویت ایرانی است

ایلنا/ براساس اخبار بدست آمده، زبان فارسی مهمترین فصل مشترک ایرانیان و اصلی ترین عنصر هویت ایرانی است.

20 خرداد 1401

مصوبه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس لازم الاجرا است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آمادگی های لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس وجود دارد گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا برای همه سازمان ها از جمله وزارت آموزش و پرورش لازم الاجرا است و همه مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می گردد.

18 خرداد 1401

5 مرکز تاریخی ایران کدام اند؟

در قدمت تاریخی ایران شکی نیست. این کشور از لحاظی تاریخی، تمدنی چندین ساله دارد که موجب شده است در زمینه گردشگری تاریخی جایگاه ویژه ای را در دنیا از آن خود کند.

15 خرداد 1401

ظرفیت فراوری نفت ایران به قبل از تحریم ها بازگشت

یکی از وعده های وزارت نفت دولت سیزدهم تا انتها سال 1400، بازگشت ظرفیت فراوری نفت ایران به پیش از موعد اعمال تحریم های یکجانبه آمریکاست.

12 خرداد 1401

وزیر صمت: لوازم خانگی به قیمت های سابق بازمی گردد

وزیر صمت گفت: در یکی دو مورد افزایش قیمت در لوازم خانگی داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت ها به قیمت سابق اعلام آمادگی کردند.

12 خرداد 1401

جبران کمبود لکوموتیو در دستور کار راه آهن، سرمایه گذاری ریلی برای بخش خصوصی مجذوب کننده می گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای بهبود فعالیت بخش خصوصی در حوزه ریلی، باید فرآیندها، اصلاح، به روزرسانی و شفاف گردد تا برای بخش خصوصی، شرایط رقابتی و جذابیت سرمایه گذاری ایجاد گردد.

3 خرداد 1401

همه تصمیم هابه ضرر بازنشستگان تامین اجتماعی ، دخالت بد مجلس !

خبرنگاران : چرا صاحبان اصلی صندوق (کارگران وکارفرمایان و بازنشستگان) در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها حضور ندارند؛ حتی حضور حداقلی چه برسد به حضور حداکثری و مشارکت تام، که در تمام استانداردهای جهانی تعریف و تاکید شده است؟

23 اردیبهشت 1401
تعداد: (341)