جزئیات افزایش حقوق معلمان پس از رتبه بندی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، براساس رایزنی های اجرا شده بین کمیسیون آموزش مجلس و وزارت آموزش و پرورش حقوق معلمان بعد از اجرای رتبه بندی براساس پنج رتبه به آنان پرداخت می شود.

جزئیات افزایش حقوق معلمان پس از رتبه بندی

به گزارش فارس، اجرای رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 1400 براساس مصوبه مجلس و با اعتبار 15 هزار میلیارد تومان عملیاتی می شود.

با مصوبه کمیسیون تلفیق و براساس پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 1401 طرح رتبه بندی معلمان در سال آینده با اعتبار 25 هزار میلیارد تومان عملیاتی می شود.

حق شغل، حق شاغل و فوق العاده شغل مواردی است که به اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای رتبه بندی معلمان اضافه شده و عملاً فرهنگیان بر همین اساس دریافتی خواهند داشت. ضمن اینکه پنج رتبه هم برای معلمان با اجرای رتبه بندی در نظر گرفته شده است.

حقوق پایه معلمان دارای رتبه اول که هم اکنون 4 میلیون تومان است براساس مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق، در سال آینده 5 میلیون و 600 هزار تومان خواهد شد. ضمن اینکه براساس طرح رتبه بندی معلمان حائزین این رتبه با 45 درصد افزایش حقوق روبرو شده و حداقل حقوق آن ها به 8 میلیون تومان می رسد.

معلمان حائز رتبه دوم در قانون رتبه بندی معلمان علاوه بر حقوق پایه سالجاری که 5 میلیون و 600 هزار تومان است با 55 درصد افزایش حقوق روبرو می شوند.

حائزین رتبه سوم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است با 65 درصد افزایش حقوق خود را دریافت خواهند کرد که این رقم بر اساس قانون رتبه بندی معلمان است.

حائزین رتبه چهارم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است با اجرای رتبه بندی معلمان با 75 درصد افزایش دریافتی روبرو خواهند شد.

حائزین رتبه پنجم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است حقوق سال آینده آن ها با 95 درصد افزایش روبرو خواهد شد.

عمده معلمان در رتبه 2 و 3 هستند که بر اساس قانون رتبه بندی معلمان بالای 8 میلیون تومان حقوق دریافت خواهند کرد، بنابراین بعد از اجرای رتبه بندی معلمان کف حقوق آنان (حقوق پایه سال جاری که 5میلیون و 600 هزار تومان است + افزایش حقوق رتبه هایی که کسب کرده اند) حداقل 8 میلیون تومان به بالا خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1495

به "جزئیات افزایش حقوق معلمان پس از رتبه بندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش حقوق معلمان پس از رتبه بندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید