سلامتی و پزشکی

چرا به تماشا فیلم های ترسناک علاقه داریم؟

مالکوم توروی، کارگردان انگلیسی فیلم و رسانه، از دلیل جذابیت فیلم های ترسناک برای مخاطبان می گوید.

8 مرداد 1400

خواب ها، آینده را پیش بینی می کنند؟

تهران (پانا) - بر اساس شواهد یک مطالعه تازه، رویاها از فرآیندی حاصل می شوند که اغلب ترکیبی از تجربیات متعدد زندگی و پیش بینی وقایع آینده است.

6 مرداد 1400

واکسن ایرانی، استرالیایی به کجا رسید؟

محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی - استرالیایی اسپایکوژن، گفت: فاز دوم مطالعه بالینی این واکسن صورت گرفته و در صورت تایید نتایج آن از سوی سازمان غذا و دارو و اخذ مجوز، مطالعه بالینی فاز سوم این واکسن بر روی 16 هزار و 800 نفر انجام می گردد.

5 مرداد 1400

تنها از ادبیات برمی آید

جهان درهم است و ما فقط یک واقعیت از هزار واقعیت و اتفاق این جهان را به چشم می بینم اما ادبیات ما را از تنهایی در یک موقعیت جدا می کند و ما را به دل موقعیت های دیگر می اندازد.

2 مرداد 1400

دلالان نوزاد از این زن می ترسند

او یک مادر است، یک مادر دهه شصتی با همه دغدغه های مادران این نسل، اما با یک تفاوت، فقط مادر دو بچه قد و نیم قد خودش نیست. در این سن و سال کم هم برای زنان کارتن خواب مادری می نماید هم برای فرزندان زنان کارتن خواب ته خطی که مادرانشان اعتیاد و خماری را به آن...

27 تیر 1400

بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تمدید شد

به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا شهریور 1400 تمدید شد.

21 تیر 1400

اخذ انواع ویزای استرالیا با موسسه مهاجرتی یوکن

ویزای استرالیا یکی از انتخاب های متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور می باشد. امکانات تحصیلی و سطح رفاه اجتماعی، فرصت های شغلی موجود درشرکت های بین المللی و رشد مالی از جمله فاکتورهایی ست که این کشور را مورد توجه مهاجران قرار داده است. فرایند اخذ انواع ویزای...

20 تیر 1400

عنایت حضرت ابوالفضل (ع) به بیماری که در یک قدمی مرگ بود

تهران (پانا) - در ششمین برنامه ماهِ ماه دکتر سید روح الله میری و یکی از بیماران وی که با توسل به حضرت ابوالفضل العباس (ع) شفا یافته بود، حضور داشت.

19 تیر 1400

معرفی سه کتاب عالی برای موفقیت قطعی در کسب و کار

در حال حاضر بسیاری از مدیران کسب و کار و کارآفرینان در پی راه ها و روش هایی برای رسیدن به پیروزیت در کسب و کار هستند. آن ها تمایل دارند روشی یاد بگیرند که با استفاده از آن در سریع ترین زمان ممکن به پیروزیت برسند. در این مقاله قصد داریم سه کتاب عالی به شما...

19 تیر 1400

تغییر جادویی سبک زندگی با فناوری نانو ، اعتماد به نانو ساختمان پلاسکویی ها را نجات می داد، اما حیف!

برای آشنایی هرچه بیشتر با تنوع محصولات نانویی و آگاهی از ویژگی هایی آن ها سری به نمایشگاه دائمی ستاد توسعه فناوری نانو زدیم که بیش از 720 محصول را به نمایش گذاشته است.

15 تیر 1400

بهترین پروتئین های گیاهی که جایگزین گوشت قرمز می شوند

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در مورد جایگزین های مناسب گوشت قرمز اظهار کرد: با وجود اینکه گوشت قرمز دارای چربی اشباح شده است و زیاده روی در مصرف آن سبب بروز بیماری هایی از قبیل کبد چرب، بیماری های قلبی- عروقی، غلظت خون و چاقی شکمی می گردد، اما...

14 تیر 1400

دومین محموله واکسن کوواکس تا 3 هفته آینده به ایران می رسد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کوواکس متعهد شده که ظرف دو تا سه هفته آینده محموله بعدی واکسن کرونا را به دست ما برساند.

10 تیر 1400

ادامه بحران کرونا در برزیل، 4 میلیون نفر دوز دوم واکسن را دریافت نکردند

آمارهای جدید نشان می دهد بیش از 4 میلیون نفر از برزیلی ها دوز دوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

9 تیر 1400

مرگ 10 نفر در نروژ پس از تزریق واکسن فایزر

خبرنگاران : واکسن کووید 19 فایزر/بیون تک احتمالاً مسئول حداقل 10 مورد مرگ افراد مسن ضعیف در خانه های سالمندان در نروژ بوده است.

6 تیر 1400

4 فوتی و 211 مبتلا، آخرین آمار قربانیان کرونا در لرستان

معاون بهداشت و دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان آخرین آمار ابتلا به کرونا در لرستان را خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته، 4 بیمار کرونایی در استان فوت نموده اند و 211 مبتلای جدید نیز شناسایی شده است.

1 تیر 1400

همه چیزهایی که باید راجع به فیلر بینی بدانید

اگر به دلیل شکستگی یا قوز زیاد، از فرم بینی خود ناراضی هستید؛ حتما در بین روش های اصلاح فرم بینی مثل رینو پلاستی اسم فیلر بینی هم به گوشتان خورده است. اما این روش چیست و برای چه نوع بینی هایی استفاده می گردد. چه مزایا و معایبی دارد. در ادامه به آنالیز این...

29 خرداد 1400

خوردنی های مفید برای عروق خونی

عارضه گرفتگی عروق که به دلیل تشکیل پلاک در جداره داخلی آن ها بوجود می آید، باعث می گردد جریان خون مسدود شده و میزان خون و اکسیژن انتقالی به تمامی نقاط بدن کاهش پیدا کند؛ در این شرایط بخش هایی از بدن عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و اندام ها نیز آسیب...

23 خرداد 1400

کرملین: هر تحریم آمریکا را به شکل مشابه پاسخ می دهیم

سخنگوی کرملین با بیان اینکه هر تحریم یا محدودیت جدید آمریکا را به شکل مشابه پاسخ می دهد، گفت اما این روسیه نبود که دور جدید تبادل تحریم ها بین دو کشور را آغاز کرد.

21 خرداد 1400

خبرنگاران ضارب اصلی محیط بان گتوندی دستگیر شد

اهواز - خبرنگاران - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر گفت : ضارب اصلی محیط بان گتوندی با کوشش نیروهای پلیس شوشتر دستگیر شد.

20 خرداد 1400

دوره های کارآموزی و خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تعطیل شد

مدیریت امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در اطلاعیه ای از تعطیلی خوابگاه ها و دوره های کارآموزی این دانشگاه به مدت دو هفته اطلاع داد.

12 خرداد 1400
تعداد: (299)