وزیر علوم: در آینده نزدیک پیغام مهار بیماری کرونا را در سراسر کشور خواهیم شنید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، وزیر علوم گفت: جامعه پزشکی کشور تا امروز موج های بیماری های گوناگونی را از سر گذرانده و به امید خدا کرونا را نیز شکست خواهیم داد.

وزیر علوم: در آینده نزدیک پیغام مهار بیماری کرونا را در سراسر کشور خواهیم شنید

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله دانلود و سرگرمی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صدیقی معاون وزیر علوم و دبیر جشنواره و جمعی از مسئولان و دانشجویان برتر کشور در نهاد ریاست جمهوری برگزار گردید.

در این جشنواره منصور غلامی، با اشاره به حمایت ویژه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری از دانشگاه ها و خانواده آموزش عالی کشور اعلام کرد: دانشجوها به یاد داشته باشند که ما همیشه کوشش می کنیم به واسطه جشنواره هایی از این دست به آنها اعلام کنیم که فکر و ایده شما دیده می گردد.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت های بزرگ آموزش عالی کشور تعداد بالای دانشجویان آن است، اضافه کرد: دانشجویان برگزیده در این جمع نماینده خانواده بزرگ نخبه دانشگاهی ایران هستند. تا جایی که می توانیم در کوشش هستیم تا از این ظرفیت بالای آموزش عالی کشور استفاده کنیم.

وزیر علوم در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی توانستیم احتیاج نیروی انسانی کشور را در دانشگاه ها تامین کنیم، گفت: ما در دوره ای در مقطع کارشناسی ارشد به اعزام دانشجو به کشورهای دیگر اقدام می کردیم اما امروز فقط در مقطع دکترا و آن هم در رشته های خاص به جهت تبادل علمی بین المللی دست به اعزام دانشجو می زنیم.

به گفته غلامی، خوشبختانه امروز تا مقطع دکترا جریان خوبی از جابه جایی دانشجو در آموزش عالی کشور وجود دارد. نباید نخبگان و صاحبان ایده به نشستن پشت میزها کفایت نمایند؛ این نیروهای نخبه موتور محرکه کشور در توسعه هستند.

وی با تاکید بر اینکه کشور ایران امروزه در جهان به عنوان کشور صاحب فناوری شناخته می گردد ادامه داد: این دستاورد به دلیل استفاده از ظرفیت نخبه دانشگاهی بوده است. ما امروز 43 پارک علم و فناوری فقط در حوزه وزارت علوم داریم. حاصل این پارک ها احداث تعداد بسیاری زیادی از شرکت های دانش بنیان بوده است. امروزه 1630 شرکت دانش بنیان در پارک ها حضور دارند.

کرونا را شکست می دهیم

صدیقی، معاون وزیر علوم و دبیر جشنواره نیز با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره، هفتمین دوره برگزاری در دولت تدبیر و امید است، اعلام کرد: در این دوره از جشنواره بعضی از شاخص های انتخاب دانشجوی برتر را اصلاح کردیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان توضیح داد: تعداد شرکت نمایندگان 748 نفر در دو وزارتخانه بود که از این تعداد در نهایت 13 نفر در وزارت علوم و 10 نفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شدند.

وی اعلام کرد: سال جاری از دانشگاه آزاد اسلامی نیز دانشجویانی در میان نفرات برتر قرار دارند. از میان برگزیدگان وزارت علوم 7 نفر از علوم انسانی، 1 نفر از علوم پایه و 5 نفر از حوزه فنی و مهندسی انتخاب شدند. این 13 دانشجوی برتر از میان 11 دانشگاه کشور انتخاب شده اند.

همچنین در این مراسم نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حمایت های جهانگیری از جامعه دانشگاهی کشور گفت: از نخستین روزهایی که صدای پای کرونا در حوالی ایران شنیده می شد یکی از اصلی ترین حامیان ما در اجرای طرح های مراقبتی و اقدامات جدی معاون اول رئیس جمهور بودند. جامعه پزشکی کشور تا امروز موج های بیماری های گوناگونی را از سر گذرانده و به امید خدا کرونا را نیز شکست خواهیم داد. در آینده نزدیک پیغام مهار این بیماری را در سراسر کشور خواهیم شنید.

در ادامه این نشست از دانشجویان نمونه دانشگاهی در سال 1398 تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 214

به "وزیر علوم: در آینده نزدیک پیغام مهار بیماری کرونا را در سراسر کشور خواهیم شنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: در آینده نزدیک پیغام مهار بیماری کرونا را در سراسر کشور خواهیم شنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید