خبرنگاران بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران- خبرنگاران- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید نمود: برای کاهش بار بیماری و بیمارستانی بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم.

خبرنگاران بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم

دکتر علیرضا زالی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش خبرنگاران به دستور آقای روحانی مبنی بر فراهم کردن امکانات اقتصادی در زمینه افزایش تعداد تست های غربالگری بیماران در کشور در اسرع وقت اشاره نمود.

وی همچنین به جلسه امروز وزیر بهداشت، بعضی معاونین وزارتخانه، تعدادی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی، بهورزان و روسای بیمارستان ها اشاره نمود و اضافه نمود: رئیس جمهوری تاکید نمودند که ظرفیت حداقل 40 هزار تست کرونا برای غربالگری بهتر بیماری کرونا در کشور فراهم گردد.

زالی اضافه نمود: افزایش تست ها به منظور تشخیص زودرس بیماران در خطر یا افراد ناقل، مورد حمایت جدی نهاده شد و مقرر شد اعتبار ریالی و ارزی در این زمینه تامین گردد که این موضوع از نکات خوب و راه گشا تلقی می گردد و می تواند فرایند بیماریابی زودرس و ایزولاسیون بیماران را با تحول جدی روبرو کند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران بیان داشت: قرار شد وزارت بهداشت در اسرع وقت پیشنهادات خود را در زمینه افرایش تست های غربالگری و افزایش راستا آزمایی بیماران احتیاجمند ایزولاسیون را ارایه نمایند.

اعمال بعضی تصمیمات محلی برای کنترل بیماری کرونا مورد استقبال رئیس جمهور نهاده شد

وی اضافه نمود: رئیس جمهوری پیشنهاد روسای دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولان استانی مبنی بر اعمال بعضی تصمیمات محلی در تناسب با ملاحظات بومی برای کنترل بیماری را مورد استقبال قرار دادند و قرار شد در مواردی که احتیاج به مداخلات استانی دارد و جنبه ملی ندارد با نامه نگاری با وزاری کشور و بهداشت، امکان تحقق آن تصمیم در اسرع وقت فراهم گردد.

زالی ادامه داد: با این دستور رئیس جمهوری بعضی از تصمیمات بومی به مسولان استانی واگذار شده است.

وی بیان داشت: تصمیماتی که جنبه فرا استانی و ملی دارد در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و گفتگو خواهد شد.

اتخاذ راهکارهای عملیاتی برای اعمال جرایم بازدارنده

زالی گفت: رییس جمهوری از پیشنهاد وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی را در زمینه اتخاد راهکارهای عملیاتی برای اعمال جرایم بازدارنده را مورد استقبال قرار داد.

وی اضافه نمود: شرایط عملیاتی اعمال جرایم بازدارنده مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد در ستاد ملی مجموعه راهکارهای بازدارنده اتخاذ گردد تا این کار به پایان بهتری برسد.

زالی تاکید نمود: امروز جلسه صمیمی با حضور روسای منتخب دانشگاه های علوم پزشکی کشور به خصوص استان هایی که بیشترین درگیری را با بیماری کرونا دارند همراه با تعدادی نمایندگان بهورزان و روسای بیمارستان های کشور با رئیس جمهوری برگزار گردید.

وی اضافه نمود: در این جلسه موضوعات ضروری برای مقابله مناسب تر با کرونا به سمع آقای دکتر روحانی رسید و تصمیمات بسیار مناسبی در این زمینه اخذ شد.

زالی تاکید نمود: نظر آقای روحانی بر هم اندیشی و استفاده از ظرفیت روسای دانشگاه های علوم پزشکی برای ایجاد روش مناسب در تقابل با بیماری کرونا تاکید نمودند.

وی ادامه داد: سوال اصلی ایشان این بود که ما چگونه می توانیم تعداد مبتلایان، بستری ها و در نهایت مرگ و میر را براساس اصول علمی کاهش دهیم و روش های جدید و خلاقانه علمی که می توانند به عنوان راهکار های نوین برای کنترل پیک های جدید را مورد توجه قرار دهیم را برپایه اصول علمی ارایه گردد.

زالی گفت: روسای دانشگاه های علوم پزشکی نقطه نظرات کارشناسی خود را در این زمینه ابراز داشتند.

وی به موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره نمود و گفت: تامین اعتبارات دانشگاه های علوم پزشکی از جمله موضوعاتی که در اولویت بندی کاری نهاده شد. باتوجه به کاهش درآمدهای اختصاصی این مجموعه ها، موضوع جبران اعتبارات دانشگاه های علوم پزشکی در اولویت کاری نهاده شد.

زالی، تهیه بسته های تشویقی جدید براساس پیشنهاد وزارت بهداشت، ایجاد فرایندهای مناسب برای استخدام نیروهای انسانی در حوزه بهداشت و درمان و ایجاد انگیزه های تشویقی رفاه، معیشتی و تشکیلاتی برای نیروهای درگیر در خط مقدم با کرونا از دیگر موضوعاتی بود که روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح کردند.

وی این جلسه صمیمی گفتگو را بسیار جلسه مثبتی ارزیابی کرد و گفت: این جلسه از صمیمیت بسیار بالایی برخوردار بود و رئیس جمهوری هم وقت بسیار مکفی را برای شنیدن نظرات حاضرین این جلسه در نطر گرفتند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران جلسه امروز را به فال نیک گرفت و اضافه نمود: این جلسه نقطه عطف جدیدی در زمینه مقابله با بیماری کرونا است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 683

به "خبرنگاران بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از هر زمان دیگری به پروتکل های نوین بیماریابی زودرس احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید