مصوبه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس لازم الاجرا است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آمادگی های لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس وجود دارد گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا برای همه سازمان ها از جمله وزارت آموزش و پرورش لازم الاجرا است و همه مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می گردد.

مصوبه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس لازم الاجرا است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضوان حکیم زاده با اشاره به حضوری شدن مجدد مدارس به صورت کامل که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا اتخاذ شده است اضافه کرد: همه دانش آموزان از نیمه آبان ماه حضور در مدرسه را تجربه نموده اند بنابراین آمادگی های لازم از قبل برای حضور دانش آموزان در مدرسه وجود دارد.

وی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش پیش از این هم تجربه ای در این زمینه داشته و دستورالعمل های متعددی را با همکاری وزارت بهداشت تنظیم نموده است و بر اساس مصوبه تازه، آخرین تغییرات را متناسب با شرایط کنونی در شیوه نامه های قبلی اعمال و به مدارس ابلاغ خواهد نمود.

معاون وزیر آموزش و پرورش به نتایج گزارش ها از تجربه حضور دانش آموزان در فواصل زمانی گذشته اشاره نمود و گفت: مدارس از مکان هایی بودند که بیشترین رعایت پروتکل های بهداشتی را داشتند.

حکیم زاده اعلام نمود: بچه ها در سنی هستند که نه تنها می توانند بسیاری از رفتارهایی که به ارتقای سواد سلامت یاری می نماید، یاد بگیرند بلکه قادرند مروج فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با وجود آمادگی هایی که خانواده ها ظرف دوسال گذشته کسب نموده اند ابراز امیدواری کرد تمهیدات اندیشیده شده یاری کند که با استفاده از تجارب به دست آمده و همکاری همه دستگاه ها و سازمان ها بتوانیم شرایط حضور ایمن دانش آموزان را در مدرسه فراهم کنیم.

وی تاکید نمود: مصوبه ستاد ملی کرونا برای همه سازمان ها از جمله وزارت آموزش و پرورش لازم الاجرا است و همه مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می گردد و با همکاری اولیا، اشتیاق دانش آموزان و آمادگی همکاران روز چهاردهم فروردین آموزش ها به شکل حضوری از سر گرفته خواهد شد.

حکیم زاده درباره نحوه رصد آموزش های حضوری در سطح مدارس گفت: مدیران مدارس، تیم های نظارتی ستادی و مرکز ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش پیگیر اجرای این مصوبه در همه مدارس سطح کشور خواهند بود و در صورت مشاهده عدم رعایت آن، امکان پیگیری از طرف خانواده ها وجود دارد.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته ششم فروردین ماه در نشست هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی در 14 فروردین که با حضور وزیران آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان وزارت بهداشت برگزار گردید، تاکید نمود همه مدارس و مراکز آموزشی باید از 14 فروردین با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، به برگزاری کلاس های حضوری برای همه دانش آموزان و دانشجویان اقدام نمایند.

وزیر کشور با بیان اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی مدارس مورد تاکید قرار گرفته است، اضافه کرد: با توجه به شیب نزولی ابتلا به کرونا و بعلاوه حجم قابل توجه تزریق واکسن و توجیه مدیران مدارس و روسای مراکز آموزشی، شرایط برای برپایی حضوری کلاس ها فراهم شده است.

وحیدی اعلام نمود: بر اساس جمع بندی صورت گرفته، دانش آموزان باید با الزام استفاده از ماسک، در کلاس های درس حاضر شوند. مدیران مدارس هم نظام مراقبت بهداشتی را افزایش دهند و در صورتی که دانش آموزی دچار علائم بیماری بود، از دیگران جدا گردد.

وی بعلاوه تاکید نمود همه مدارس باید از سیستم تهویه مناسب برخوردار باشند و تزریق واکسن کرونا مورد تاکید و تشویق مدیران مدارس قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1483

به "مصوبه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس لازم الاجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس لازم الاجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید