تداوم رسوایی های اقتصادی بوریس جانسون

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران : رسوایی های اقتصادی نخست وزیر انگلیس به سریالی دنباله دار تبدیل شده است.

تداوم رسوایی های اقتصادی بوریس جانسون

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، در حالی که به حزب محافظه کار انگلیس تنها یک هفته مهلت داده شده است تا متن کلیه مکاتبات پیرامون بازسازی و دکوراسیون آپارتمان محل اقامت نخست وزیر را تحویل دهند، گزارش هایی حاکی از آن است که از حامیان اقتصادی حزب خواسته شده بوده است که دستمزد پرستار ویلفرد پسر بوریس جانسون را هم بپردازند.

یکی از نمایندگان مجلس انگلیس که نامش فاش نشده است، از یکی از حامیان حزب محافظه کار شکایت نامه ای دریافت نموده که در آن گفته می گردد از او خواسته شده بوده است که هزینه پرستاری از کودک یک ساله بوریس جانسون را تقبل کند.

ظاهرا حامی اقتصادی حزب به این نماینده مجلس گفته است: برای من اشکالی ندارد که وجه لازم برای جزوه ها (ی حزبی) را بپردازم، اما به معنی واقعی کلمه از من خواسته شده هزینه پرستاری از کودک نخست وزیر را بپذیرم.

درخواست پرداخت دستمزد پرستار کودک جانسون در حالی منعکس شده است که از حامیان اقتصادی حزب محافظه کار خواسته شده بود که هزینه های یک مربی ورزشی شخصی برای نخست وزیر را بپردازند.

دفتر نخست وزیری تقاضا از حامیان اقتصادی را انکار ننموده است، اما تاکید نموده است که جانسون دستمزد هر دو فرد مذکور را شخصا پرداخته است.

ایندیپندنت در این مورد با مقر نخست وزیری تماس گرفته است.

دفتر نخست وزیری منکر این ادعا نیست که جانسون برای نوسازی (آپارتمان محل اقامتش) یک وام شخصی دریافت نموده است. اما برای اجتناب از اتهام تضاد منافع، دریافت چنان وامی باید به اطلاع مقامات حزب می رسید.

بوریس جانسون مدعی است که شخصا هزینه نوسازی آپارتمان خود در ساختمان کنار محل کار خود در داونینگ استریت در لندن را پرداخت نموده است. او به همراه کری سیموندز نامزد و فرزند مشترکشان در این آپارتمان در ساختمان شماره 11 خیابان داونینگ زندگی می نماید.

تحقیقات جداگانه ای در خصوص منبع پرداخت هزینه های تغییر دکوراسیون آپارتمان جانسون، تحت نظارت سایمون کِیس رئیس اداره خدمات دولتی، لرد گایت مشاور مستقل منافع مدیران کل وزارتخانه ها، و کمیسیون گزینش نخست وزیر در جریان است.

جانسون بارها تکرار نموده است که او خود کلیه هزینه های مربوطه را، ورای 30 هزار پوند بودجه نخست وزیران برای نوسازی آپارتمانشان پرداخت نموده است.

در این میان، بنا به آن گزارش، به کارکنان حزب محافظه کار یک هفته مهلت داده شده است تا کلیه مکاتبات مربوط به نوسازی آپارتمان جانسون را تحویل دهند یا با عواقب قانونی آن رو برو شوند.

کلیه کارکنان حزب محافظه کار ایمیلی با امضای آلن مَبات مقام ارشد و حقوقی اداره کارگزینی، در خصوص تحقیقات کمیسیون دریافت نموده اند که در آن آمده است: به شما اخطار داده می گردد که این فرایند، تحقیقاتی جزایی است.

در آن ایمیل مقرر شده است که کلیه مکاتبات (مرتبط با نوسازی آپارتمان جانسون) باید تا تاریخ 7 ماه مه تحویل داده گردد.

نخست وزیران انگلیس به طور سنتی در آپارتمانی در مقر نخست وزیری در ساختمان شماره 10 داونینگ استریت سکونت داشتند اما در سال های اخیر آنها آپارتمانی بزرگتر در ساختمان کناری را که مقر وزارت دارایی است برای سکونت انتخاب نموده اند.

داگلاس راس رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در این باره گفت: فکر کنم که مردم از کسی که عالی ترین مقام [اجرایی] کشور را در اختیار دارد انتظار رعایت بالاترین معیارها را دارند. به همین دلیل فکر می کنم توجه آنها به تحقیقی که در جریان است جلب شده است و در انتظار پاسخ هستند.

سخنان رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در حالی بیان می گردد که قرار است فردا پنجشنبه 6 مه (16 اردیبهشت) انتخابات محلی در اسکاتلند برگزار گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1049

به "تداوم رسوایی های اقتصادی بوریس جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رسوایی های اقتصادی بوریس جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید