الکاظمی: آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا عملاً به تعطیلی سفارت هایشان می اندیشند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، نخست وزیر عراق رسما اظهار داشت بعضی کشورها و در رأس آنها آمریکا قصد دارند در صورت ادامه یافتن حملات به هیات های دیپلماتیک، سفارت های خود در بغداد را تعطیل نمایند.

الکاظمی: آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا عملاً به تعطیلی سفارت هایشان می اندیشند

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا بهار از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در نشست هفتگی کابینه اظهار کرد: حملات راکتی ادامه دارد و آخرین آنها روز دوشنبه انجام شد که به کشته شدن پنج تن از جمله چند کودک انجامید.

الکاظمی در ادامه گفت: این حملات بعضی نهادها و هیات های دیپلماتیک و در رأس آنها آمریکا و اتحادیه اروپا را مجبور کردند به تعطیلی سفارتخانه هایشان بیاندیشند.

نخست وزیر عراق اضافه کرد: اگر امنیت در منطقه تضمین نشود، آنها نمی توانند در عراق فعالیت داشته باشند.

الکاظمی پیشتر دستور شروع تحقیقی فوری درباره حمله اجرا شده در نزدیکی فرودگاه بغداد را که به کشته شدن دستکم پنج شهروند منجر شد، صادر نموده بود.

او همچنین در این جلسه گفت: بعضی مدعی هستند عراقی اند اما کوشش می نمایند خاک عراق را به میدان درگیری تبدیل نمایند.

الکاظمی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران و آمریکا گفتند که نمی خواهند عراق میدان درگیری باشد.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت: در جریان سفرمان به واشنگتن رئیس جمهور آمریکا خروج نیروهای این کشور از عراق را به صورت علنی گفت و بیانیه این گفتگوی استراتژیک، روشن و شفاف بود و ضامن عقب نشینی این نیروها از تمامی پایگاه های نظامی در کشور و استقرار خارج از خاک عراق بود.

او اضافه کرد: ما در حال حاضر در مرحله اصلاح عملکرد دستگاه های امنیتی هر کدام بر اساس تخصص شان هستیم چرا که تداخل در فعالیت آنها شرایط امنیتی را آشفته نموده است.

الکاظمی در خاتمه تاکید نمود: کشور از هیچ کوششی در حفظ امنیت، شرافت و حقوق شهروندان فروگذاری نخواهد کرد و هرگز در برابر این تعرض های دارای ماهیتی کاملا مجرمانه عقب نخواهد نشست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 650

به "الکاظمی: آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا عملاً به تعطیلی سفارت هایشان می اندیشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی: آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا عملاً به تعطیلی سفارت هایشان می اندیشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید