چاوش اوغلو در دوحه فروم: مقامات آمریکا از تاریخ چیزی نمی دانند، درک کنید که تحریم راه چاره نیست

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه ترکیه درباره احتمال اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه اظهار داشت که هیچ مسئله ای با تحریم و تهدید حل نمی گردد و مقامات آمریکا نیز باید این را درک نمایند.

چاوش اوغلو در دوحه فروم: مقامات آمریکا از تاریخ چیزی نمی دانند، درک کنید که تحریم راه چاره نیست

به گزارش آناتولی در روز یکشنبه، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه این مطلب را در نوزدهمین نشست دوحه بیان کرد.

وی در پاسخ سوالات آیمن محی الدین، مجری نوزدهمین نشست دوحه مبنی بر اینکه رویکرد آنکارا نسبت به اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 از روسیه چه خواهد بود، گفت: هیچ مسئله ای با تحریم و تهدید قابل حل نمی گردد. مقامات آمریکا نیز باید این را درک نمایند.

چاوش اوغلو در ادامه اضافه نمود: ترامپ هم با اعمال تحریم مخالفت دارد. ولی اگر تحریم وضع نمایند، ترکیه مجبور است واکنش متقابل نشان دهد. سعی داریم مشکل موجود را با درک یکدیگر به وسیله گفت وگو حل کنیم.

چاووش اوغلو در رابطه با قطعنامه مجلس سنای آمریکا برای تایید حوادث سال 1915 به عنوان نسل کشی ارامنه نیز توضیح داد: سیاستمدارانی که در خصوص وقایع تاریخی اطلاعات محدود دارند، نباید درباره این حوادث قضاوت نمایند. سنای آمریکا این تصمیم را به دلیل ناراحتی از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه و با هدف جلب رضایت لابی های ارامنه در آمریکا گرفته است.

او با بیان اینکه ترکیه روابط خوبی با روسیه دارد، اما در بعضی موضوعات از جمله بحران سوریه، جزیره کریمه و لیبی با مسکو اختلاف نظر دارد، گفت: بحران در لیبی و سوریه، برای ترکیه و روسیه موضوعاتی برای رقابت نیستند. موضوعاتی وجود دارد که ترکیه و روسیه در خصوص آنها هم عقیده هستند و مواردی هم وجود دارد که اختلاف نظر دارند. کسی نمی تواند بگوید که ترکیه و روسیه در باره سوریه و لیبی با هم رقابت می نمایند. اگر چه در خصوص سوریه اختلاف نظراتی داریم اما با هم کوشش می کنیم که راه چاره پایدار برای این کشور پیدا گردد.

چاووش اوغلو اضافه نمود: این ی.پ.گ است که در این منطقه به دنبال تغییر بافت اجتماعی است. هم از نظر قومی و هم از نظر ایدئولوژیک. چرا 350 هزار کرد سوری که در ترکیه به سر می برند، بیش از 200 هزار کردی که در شمال عراق هستند به نقاط تحت کنترل ی.پ.گ بازنگشتند؟ زیرا ی.پ.گ آنان را به ترک آن مناطق مجبور کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه درباره موضع آنکارا در قبال تحریم آمریکا علیه ایران نیز خاطر نشان کرد که هم آنکارا و هم بعضی کشورهای اروپایی با آن مخالف هستند و مردم ایران بیش از همه از آن متاثر می شوند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 10

به "چاوش اوغلو در دوحه فروم: مقامات آمریکا از تاریخ چیزی نمی دانند، درک کنید که تحریم راه چاره نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاوش اوغلو در دوحه فروم: مقامات آمریکا از تاریخ چیزی نمی دانند، درک کنید که تحریم راه چاره نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید