نخست وزیر کانادا برای فرار از رسوایی گورها پای پاپ را وسط کشید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، کشف دو گور دسته جمعی دیگر در کانادا، موجب شد تا نخست وزیر این کشور برای فرار از موج رسوایی پای واتیکان را وسط بکشد و خواهان عذرخواهی پاپ فرانسیس گردد.

نخست وزیر کانادا برای فرار از رسوایی گورها پای پاپ را وسط کشید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کشف دو گور جمعی دیگر و پیدا شدن بقایای نزدیک به یک هزار کودک در کانادا که رسوایی تازه برای این کشور مدعی حقوق بشر محسوب می گردد، باعث شده تا جاستین تردو نخست وزیر کانادا برای کاستن از فشار ناشی از این رسوایی بر کشورش، از پاپ فرانسیس بخواهد تا در خاک کانادا از بومیان این کشور عذرخواهی کند.

نخست وزیر کانادا در پی پیدا شدن نزدیک به یک هزار جسد دیگر در دو گور دسته جمعی، از پاپ خواست برای عذرخواهی از طرف کلیسای کاتولیک به علت اداره مدارس شبانه روزی بچه ها بومی به کانادا بیاید.

ترودو به خبرنگاران در اتاوا گفت: من شخصاً و مستقیماً با پاپ فرانسیس صحبت نموده ام تا بر وی فشار بیاورم که تنها عذرخواهی مهم نیست و او باید از بومیان کانادا در همین سرزمین عذرخواهی کند. من می دانم که رهبری کلیسای کاتولیک، بسیار فعال و پیگیر اقدامات بعدی است.

مقامات منطقه کووسس (Cowessess)، جایی که گور های جمعی بچه ها در آنجا پیدا شده، اعلام نموده اند که یک گور دسته جمعی با بقایای 751 جسد بی نام و نشان در محل مدرسه مسکونی ماریوال (Marieval) در استان ساسکاچوان کشف نموده اند. این در حالی است که تنها چند هفته از خبر کشف یک گور دسته جمعی 215 بقایای اجساد بی نام و نشان در یک مدرسه سابق شبانه روزی در استان بریتیش کلمبیا می گذرد.

سیستم مدارس شبانه روزی که بین سال های 1831 و 1996 فعالیت می کرد، حدود 150 هزار کودک بومی را از خانواده های خود جدا و به مدارس مسکونی مسیحی عمدتاً کاتولیک آورد. این مدارس از سوی دولت فدرال اداره می شدند. گزارش یک کمیسیون فدرال نشان می دهد که سیستم این مدارس شبانه روزی نسل کشی فرهنگی را برای مردم بومی کانادا وضع نموده بود.

در اوایل این ماه، پاپ فرانسیس در پی انتشار خبر کشف گور های دسته جمعی که گفته می گردد حتی بچه ها سه ساله هم در میان آن ها بوده، از یک عذرخواهی کوتاه هم دریغ کرد، اما گفت که کشف بقایای 215 کودک دردناک بوده و خواهان احترام به حقوق و فرهنگ مردم بومی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1130

به "نخست وزیر کانادا برای فرار از رسوایی گورها پای پاپ را وسط کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا برای فرار از رسوایی گورها پای پاپ را وسط کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید