قالیباف:هدف طرح مالیات بر خانه های خالی مقابله با احتکار مسکن است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رییس مجلس شورای اسلامی در شرح تصویب طرح مالیات بر خانه های خالی گفت: هدف اصلی این طرح مقابله با احتکار مسکن است.

قالیباف:هدف طرح مالیات بر خانه های خالی مقابله با احتکار مسکن است

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه سیاسی مجله دانلود و سرگرمی، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی مطلبی در فضای مجازی تاکید نمود: در بسته اقتصاد مردمی تاکید داریم ریل گذاری شرایط کشور را به گونه ای تنظیم کنیم که مانع از فعالیت های مضر دلالان و سودجویان و سوداگران و محتکران و همه کسانی شویم که به خاطر منافع شخصی خودشان باعث لطمه خوردن به اقتصاد کشور و شرایط معیشتی میلیون ها نفر از مردم به خصوص محرومان و مستضعفان شده اند.

قالیباف گفت: قواعد و قوانین کشور باید به نفع مردم یعنی از تولیدنمایندگان و کارگران و کارمندان و معلمان و پرستاران و سرمایه گذاران فعالیت های تولیدی و کارفرمایان قانون مدار اصلاح گردد و راحت طلبان و سودجویان و سفته بازان و رانت خواران و ویژه خواران نتوانند به ضربات خود به فضای مالی کشور ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: محتکران مسکن هم از همین جنس هستند. اجاره های مسکن روز به روز با سرعتی سرسام آور افزایش پیدا می نماید و مردم با مسائل ناگواری در تهیه مسکن مناسب روبه رو هستند، ولی عده ای سودجو میلیون ها واحد مسکن را احتکار نموده اند تا قیمت های بازار مسکن را به طور بی ضابطه و بی اساس افزایش دهند و از این شرایط خودساخته منتفع شوند. احتکار، غیرانسانی و ظالمانه است؛ اگر در شرایط سختی معیشت مردم صورت پذیرد، گناهی نابخگرددنی خواهد بود.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: اگر کسانی در شرایط سخت کرونا، ماسک و دستکش احتکار نمایند و سلامت مردم را در خطر بیندازند از تمامی ابزار های قضایی برای تغییر آن فرایند به نفع مردم استفاده خواهیم کرد. حال در شرایطی که بعضی از مردم توان اجاره یک واحد مسکن حداقلی را هم ندارند، چگونه می توان به محتکران و سوداگران بازار مسکن اجازه داد تا آزادانه، شرایط معیشتی مردم را سخت و سختتر نمایند.

قالیباف توضیح داد: باید در برابر این عده معدود بایستیم. به همین دلیل امروز اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به طرح مالیات بر خانه های خالی در مجلس شورای اسلامی با رأی قاطع نمایندگان تصویب شد تا محتکرانی که خانه هایشان را با هدف افزایش قیمت ها عرضه نمی کردند، مجبور به تغییر این رویه غیرانسانی و عرضه مسکن شوند.

وی ادامه داد: این قانون مشکل مسکن کشور را حل نخواهد نمود، اما کار را برای محتکران مسکن سخت خواهد نمود و با شفاف سازی اطلاعات مقدمه ای خواهد شد برای اصلاحات ساختاری و یاری به طبقه متوسط و ضعیف جامعه. این اصلاحات زیرساختی به مرور و در صورتی که به درستی اجرا شوند قطعا تاثیر مستقیم بر بهبود شرایط معیشتی خواهند داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: هدف این طرح کسب درآمد برای دولت نیست و تنها هدف ما این است که مسکن های احتکار شده وارد بازار گردد و تا حدی به کنترل قیمت در بازار مسکن یاری کند.

قالیباف گفت: در انتها و به عنوان مهم ترین نکته این را هم عرض می کنم که شیوه اجرای این طرح بسیار مهم است. چه بسا شیوه اجرای دقیق و قاطعانه این قانون به نفع مردم پس از تایید شورای نگهبان از تصویب آن هم مهم تر باشد.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید با جدیت این طرح را اجرا کند و مجلس هم در اجرایی شدن آن با دقت نظارت کند و گزارش عملکرد را مرتب به مردم اطلاع رسانی کند. اگر هم در اجرا اشکالاتی در طرح دیده شد، باید با فوریت، اصلاحات لازم در قانون پیشنهاد گردد. ان شاء الله در راستا تحقق اهداف بسته اقتصاد مردمی بتوانیم به طور ملموس و اثربخش گره از مسائل معیشتی مردم باز کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 503

به "قالیباف:هدف طرح مالیات بر خانه های خالی مقابله با احتکار مسکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف:هدف طرح مالیات بر خانه های خالی مقابله با احتکار مسکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید