عوامل مهم در مدیریت فردی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، چگونه به خودمان مسلط باشیم؟

هنگامی که فردی به خوبی ویژگی مسلط بودن به خود را درونش رشد داده باشد، توانایی کنترل خود در تمامی شرایط ها و حرکت آگاهانه به سمت اهداف معین شده اش را دارد. این فرد اهداف خود را به خوبی می شناسد و از نظم و انضباط کامل فردی مورد نیاز برای انجام فعالیت های آگاهانه و متمرکز برای طی جهت موفقیت برخوردار است. در مورد افرادی که ابزار به خود مسلط نیستند، فکر کنید. این گونه افراد در اغلب موارد آسیب پذیر و شکننده هستند. در محیط های کاری این افراد را می توانید به راحتی بشناسید، افرادی که در هنگام عصبانیت با صدای بلند بر سر همکاران و مشتریان فریاد می کشند و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه از این اتفاق بسیار مودب به نظر می رسند! آنها قابل پیش بینی نیستند پس دیگران نیز آنها را افرادی غیرقابل اعتماد می دانند.

عوامل مهم در مدیریت فردی

وقتی فردی قادر باشد در محیط کاری به خود مسلط باشد به دیگران ثایت می کند که از قدرت درونی و ثبات مورد نیاز برای مدیریت اثربخش برخوردار است. بنابراین به نظر می رسد استفاده از ابزار تسلط بر خود ارزش کافی برای سرمایه گذاری را دارد و احتمالا پس از استفاده از این ابزار، فرد شادتر و متعادل تر بوده و به همین دلیل فرصت های رشد بیشتری در انتظار او است. با خبرنگاران همراه باشید تا در ادامه با معرفی عواملی که بر ویژگی متسلط بودن بر خودمان در زندگی اثر می گذارند بیشتر آشنا شویم.

تسلط بر خودمان و کنرتل رفتارهایمان، جنبه های مختلفی از زندگی شخصی و حرفه ای را پوشش می دهد و در عمل بهبود در آن به معنای بهبود در شرایط همین جنبه ها است.

اهداف

تسلط بر خود با چشم انداز فرد از اینکه چگونه می خواهد زندگی کند، آغاز می شود. افرادی که نظم و انضباط فوق العاده ای دارند، احتمالا دقیقا می دانند که از زندگی چه می خواهند و این چشم انداز توانایی خاصی به آنها برای رسیدن به هدف می دهد.

نگرش و احساسات

نگرش و احساسات نقش مهمی در تسلط بر خود دارد. تنها کسانی بر خود تسلط بیشتری دارند که اجازه نمی دهند احساسات بر آنها غلبه کند و همیشه احساسات خود را در کنترل خود دارند. وقتی اشتباهی از شما سر می زند به شدت از سرزنش خود پرهیز کنید. خودتخریبی و سرزنش، یک راه میان بر و بی رحمانه برای متوقف کردن استفاده از پتانسیل های فردی است. هرگاه چنین احساسی داشتید بلافاصله آن را متوقف و در عوض به موضوعات مثبت و دلگرم کننده فکر کنید. باید بتوانید افکار منفی خود را به خوبی مدیریت کرده و آنها را تغییر دهید.

نیروی اراده

بسیاری از افراد به طور مکرر هدف گذاری خود را تغییر می دهند و وقتی به دلیل این تغییر نگاه می کنیم، دلیلی جز عدم وجود نیروی اراده در آن مشاهده نمی شود. احتمالا این اتفاق برای اغلب ما افتاده است و از عدم تحقق اهداف خود دچار شرمندگی یا یأس شده ایم. نیروی اراده، بخش اساسی از تسلط بر خود است. این همان چیزی است که حتی در شرایط ترس و تردید، شما را به سمت جلو هل می دهد. برای تقویت نیروی اراده، مطمئن باشید که از انگیزه های کافی عقلانی و احساسی برای رسیدن به هدف خود برخوردارید. برای بسیاری از ما، نیروی اراده اغلب به صورت یک جرقه به ویژه در زمان های تصمیم گیری به یک تغییر، تقویت می شود. مانند تغییر محیط کار و مواردی مشابه آن؛ اما باید بتوانید خود را به سطحی از توانایی برسانید که این نیرو در شما پایدار باشد.

تمرکز

بهبود تمرکز نیز کلید تسلط بر خود به شمار می آید. مروری داشته باشید بر اینکه چقدر از زمان خود را در طول روز تلف می کنید؟ چقدر برای گشت در اینترنت، صبحت های روزمره با همکاران یا صرف نهار زمان می گذارید؟ و اگر از تمام ساعات در دسترس خود به طور کامل استفاده کنید چه مقدار کار بیشتری می توانید انجام دهید؟

سعی کنید در یک زمان تعیین بر روی یک کار تعیین تمرکز کنید و به این ترتیب سطح تمرکز خود را افزایش دهید. ممکن است در ابتدای آغاز به تمرکز بر روی یک فعالیت بیش از یک ساعت احساس خستگی کنید، اما می توانید با اضافه کردن تدریجی این تمرکز را بیشترکنید.

دستیابی به توانایی تسلط بر خود کاری سخت و مسلما زمان بر است اما برای شخص بسیار مفید است و یادمان باشد برای به دست آوردن یک زندگی پیروز، داشتن ویژگی های شجاعت، سخت کوشی، تسلط بر خود، تلاش و آگاهی بسیار ضرروری است.

منبع: الی گشت
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1400

به "عوامل مهم در مدیریت فردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل مهم در مدیریت فردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید