راغفر: دلار باید به زیر 10 هزار تومان برگردد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، یک کارشناس اقتصادی درباره تحقق شعار سالجاری با بیان اینکه برای ارتقای تولید باید نظام بانکی و اقتصادیاتی اصلاح شود، گفت: اولین اقدامی که دولت بعدی باید انجام دهد رساندن دلار به 10 هزار تومان است.

راغفر: دلار باید به زیر 10 هزار تومان برگردد

حسین راغفر در گفت وگو با ایسنا، درباره نامگذاری سال 1400 به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت: سال گذشته بدترین سال مالی برای کشور بود که دلیل ناکامی های مالی هم این است که اقلیتی برای منافع خود برنامه ریزی و تصمیم گیری می کنند. شرایط کنونی کشور حساس است و ضرورت دارد اقدامات اساسی در زمینه تولید به نفع مردم صورت گیرد، زیرا ناکامی در این امر بحران های مالی، اجتماعی و سیاسی در پی دارد.

وی اضافه نمود: اولین الزام تحقق اقتصاد مردمی و ارتقای تولید داخل، عزم سیاسی است. در کنار شعارها باید الزامات آن را هم محقق کنیم که متاسفانه در سال های گذشته اهتمام جدی برای تحقق شعارها صورت نگرفت.

این کارشناس مالی با بیان اینکه فساد در تخصیص منابع و ارز شکل می گیرد، ادامه داد: بزرگترین مانع تولید در کشور تامین مالی است و بنگاه های مالی پول ریالی ندارند. بانک ها در این زمینه در خدمت واردکنندگان هستند نه تولیدکنندگان که یک عزم جدی باید شکل بگیرد تا نظام بانکی اصلاح شود. نظام مالیاتی در خدمت منافع قدرت و ثروت است؛ یعنی کسانی که باید مالیات بپردازند، پاداش هم دریافت می کنند. تا زمانی که اصلاحات جدی در نظام مالیاتی و بانکی صورت نگیرد و موانع تولید رفع نشود، با مشکل اشتغال، بیکاری و تورم روبرو هستیم.

راغفر بیان کرد: بخش زیادی از ارز کشور برای واردات کالاهایی که در داخل امکان تولید دارند، خرج می شود. یکی از اصلاحات مهم تقویت پول ملی است. اولین کار دولت بعدی باید این باشد که دلار را به 10 هزار تومان برساند و بیش از این میزان هم کاهش دهد. برای فعال شدن تولید منابع و اعتبارات بانکی باید به سمت تولید حرکت کند و بانک هایی که در تحقق این امر همراهی نمی کنند، باید جریمه شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 991

به "راغفر: دلار باید به زیر 10 هزار تومان برگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راغفر: دلار باید به زیر 10 هزار تومان برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید