دورکاری در دنیا بیشتر می گردد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، بخش بزرگی از شرکت ها از افزایش بهره وری خود در زمان دورکاری خبر داده اند.

دورکاری در دنیا بیشتر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با تداوم شرایط کرونایی و فرا رسیدن فصل سرما انتظار می رود شمار بیشتری از شاغلین در سراسر دنیا با هدف کاستن از سرعت شیوع کرونا، دورکار شوند. طبق نتایج تحقیقات موسسه اینترپرایز تکنالجی کا با مشارکت مدیران 1200 کشور در سراسر دنیا تهیه شده است، تا انتها سال جاری نسبت کارکنان دورکار دو برابر بیشتر از نسبت کارکنان شاغل در محل کار افزایش پیدا خواهد نمود. شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین نسبت به بهبود شرایط شغلی در سال آینده ابراز امیدواری نموده اند.

در بین شرکت کنندگان در نظرسنجی فوق، حدود 72 درصد اعلام نموده اند که کارکنانشان به طور کامل یا نسبتا کامل دورکار هستند. 34.4 درصد آن ها انتظار دارند این دورکاری با انتها پاندمی نیز ادامه یابد در حالی که تا پیش از شیوع کرونا این میزان تنها 16.4 درصد بود. همچنین 48.6 درصد پاسخ دهندگان نیز گفته اند بهره وری کارکنانشان از زمان دور کار شدن افزایش پیدا نموده و این در حالی است که 28.7 درصد شرکت کنندگان معتقد به کاهش بهره وری کارکنانشان با شروع دورکاری ها بوده اند.

اریک بردلی- کارشناس ارشد این موسسه گفت: طبق آمارهایی که از مقایسه بهره وری به دست آورده ایم می توان گفت که دورکاری موفقیت آمیز بوده است و این مساله ما را به این نتیجه می رساند که شاهد افزایش دورکاری ها در ادامه سال نیز خواهیم بود.

در حال حاضر شماری از شرکت های عظیم دنیا بخش عظیمی از کارکنان خود را دورکار نموده اند. تیم کوک- مدیرعامل اپل با ابراز رضایت از نتایج دورکاری کارکنان این شرکت گفته بود احتمال تغییر در ساختار فیزیکی شغلی این شرکت و دورکاری همیشگی بخش هایی از این شرکت وجود دارد.

شرکت های گوگل، آمازون و فیس بوک نیز تا به امروز بخش عظیمی از نیروی کار خود را دورکار نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 703

به "دورکاری در دنیا بیشتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری در دنیا بیشتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید