پیش از آغاز خانه تکانی چه باید کرد؟

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، برای آغاز خانه تکانی احتیاج به برنامه ریزی دارید و بهتر است برنامه ریزی با حضور تمامی اعضای خانواده انجام گردد تا در همان زمان تقسیم وظایف نیز انجام و مسئولیت هر فرد تعیین گردد.

پیش از آغاز خانه تکانی چه باید کرد؟

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، تقریبا یک سال است که با کرونا زندگی می کنیم و نوروز دومی است که شرایط متفاوتی از هر ساله خواهیم دید. تمامی رسم و رسوم های عید یا تغییر شکل داده اند یا اجرا نخواهند شد اما آنچه بی تغییر خواهند ماند و حتی جدی تر دنبال خواهد شد؛ خانه تکانی است.

خانه تکانی اگر بدون برنامه ریزی باشد نظم زندگی روزمره را برهم می زند و فرآیندی آزاردهنده برای اعضای خانه خواهد بود. به همین دلیل باید با برنامه ریزی دقیق و گام به گام خانه تکانی را انجام داد.

پیش از این که خانه تکانی را آغاز کنید باید یک سری اقدامات را انجام داد تا فرایند کار برای شما سخت و خسته کننده نباشد. اما چه کارهایی باید پیش از خانه تکانی انجام داد؟

برنامه ریزی و تقسیم وظایف

اگر شاغل هستید یا خانه دار یا ممکن است در این روزهای کرونایی دورکاری کنید و در خانه بمانید، برای آغاز خانه تکانی احتیاج به برنامه ریزی دارید و بهتر است برنامه ریزی با حضور تمامی اعضای خانواده انجام گردد تا در همان زمان تقسیم وظایف نیز انجام و مسئولیت هر فرد تعیین گردد. اگر برنامه ریزی درستی انجام دهید که چه زمانی خانه تکانی را آغاز کنید و انتها آن چه روزی باشد، خستگی حاصل از کار خانگی بسیار کم خواهد شد و تمامی کارها بر سر یک نفر آوار نخواهد شد.

دور ریختن زباله ها

بهتر است پیش از آغاز خانه تکانی هر آن چه را که مطمئن هستید باید دور بریزید را به سطل زباله سرازیر کنید. می توانید از یخچال آغاز کنید و آن را از غذاهای مانده پاک کنید. انباری و کمدها را آنالیز کنید و هر چه که می دانید دیگر برای شما اضافه است را دور بریزید.

دور ریختن زباله ها پیش از آغاز خانه تکانی باعث می گردد که در زمانی که خانه تکانی آغاز شده و مشغول تمیز کردن هستید، تنها به نظافت مشغول باشید و زباله های پخش شده مانعی برای شما نباشند و نظم زندگی روزمره تان به هم نریزد.

کشوها، کتابخانه، کابینت های آشپزخانه، داروهای در خانه، میزهای آرایش، کمد اسباب بازی بچه ها و انباری از مکان هایی در خانه است که احتمال نگه داشتن وسایل اضافه را در خود دارد.

لیست شستنی ها

پیش از آغاز ابتدا لیستی تهیه کنید از هر آن چه که قصد شستن آن را دارید. اگر فرش ها قرار است قالیشویی برود برنامه دقیق بریزید و بدانید چه روزی به دستتان می رسد از طرفی ملافه، رومیزی، بالش، پرده و لباس هایی که قصد شستن آنها را دارید با توجه به زمان خشک شدن، میزان کاربردی بودن، رنگ آنها جدا کنید.

تهیه لوازم شوینده و ضدعفونی کننده

پیش از آغاز خانه تکانی دقت کنید که هر سطح را با چه شوینده ای خواهید شست. انتخاب شوینده با وجود کرونا مهم تر شده است. می توانید برای انتخاب شوینده از موادی بهره ببرید که خاصیت ضدعفونی نیز داشته باشند. علاوه بر این مراقب باشید مواد شوینده سطوح با شیرآلات متفاوت است. چرا که بعضی مواد شوینده اگر برای شیرآلات استفاده گردد باعث تغییر رنگ می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 فروردین 1400 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 947

به "پیش از آغاز خانه تکانی چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش از آغاز خانه تکانی چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید