بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تمدید شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا شهریور 1400 تمدید شد.

بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تمدید شد

به گزارش خبرنگاران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: مصوبه هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر تمدید بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا که به تأیید مراجع ذیربط و رئیس جمهوری رسیده، ابلاغ شد. بر این اساس، مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا که متقاضی اخذ تسهیلات کرونایی هستند، تا سرانجام شهریور ماه 1400 و با شرایط دستورالعمل ابلاغ شده قبلی توسط کارگروه اقتصادی مقابله با کرونا تمدید شده است.

این بسته شامل حمایت های اقتصادیاتی، بانکی، بیمه ای و سایر حمایت ها بوده و به موجب مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، مراکز آموزشی، آموزشگاه ها و مهد کودک ها، مراکز فرهنگی، هنری و رسانه ای، موزه ها، سینماها و تئاترها، مراکز تفریحی، باغ وحش ها و شهربازی ها، مراکز ورزشی، مراکز مربوط به گردشگری، شرکت های حمل و نقل مسافر برون شهری، مراکز پذیرایی، قنادی، آرایشگاه های مردانه، زنانه مشمول این بسته حمایتی خواهند بود.

یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده در این مصوبه برای حمایت های اقتصادیاتی، آن است که برای مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، بدهی اقتصادیاتی قطعی شده اقتصادیات های عملکرد و ارزش افزوده که تاریخ سررسید پرداخت آنها تا سرانجام سال 1399 بوده است، تا تاریخ 31 شهریور ماه سال جاری بدون محاسبه جریمه دیرکرد برای مدت مذکور امهال می شود. همچنین به موجب حمایت های بانکی، اقساط تسهیلات دریافتی این کسب و کارهای آسیب دیده که موعد پرداخت آنها در چهارماهه اول سال 1400 بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده، منوط به آنکه بدهی آنها به شبکه بانکی تا تاریخ 1 بهمن 1399 در طبقه جاری قرار گرفته باشد به سرانجامی دوره تقسیط منتقل می شود تا طی چهار قسط پس از آخرین قسط وصول شود.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1125

به "بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید