بزرگ ترین هواپیمای جهان، اِیرلَندر 10، در دومین پرواز آزمایشی خود سقوط کرد!

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، گفته شده است که بخش های نظامی هم در پی در اختیار گرفتن و استفاده از این سازه هستند.

بزرگ ترین هواپیمای جهان، اِیرلَندر 10، در دومین پرواز آزمایشی خود سقوط کرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از تکنا، هواپیمای Airlander زمانی که در سال 2014 در حال ساخته شدن بود، به نام عظیمترین سازه هوایی از طریق خبرگزاری های مختلف لقب گرفت. اما دوباره اخبار مربوط به Airlander 10 تیتر خبرگزاری ها قرار گرفته است. البته این بار خبر سقوط آن در دومین تست پروازیش!

بعد از 20 دقیقه پرواز در آسمان شمال لندن این سازه 300 فوتی که یک خودروی هیبریدی هوایی عظیم هم به تعداد میرود سقوط کرده و از دماغه خود به زمین برخورد کرد. خبر خوش در این زمینه این است که خوشبختانه هیچ فردی در این سانحه آسیب ندیده است. در واقع یکی از ویژگی های خودروهای هوایی این است که به سختی تصادف نخواهند کرد.

Airlander 10 از 38,000 متر مکعب گاز هلیوم پر شده بود که در این زمینه ممکن است خاطره Hindenburg و انفجار ناو آمریکایی و کشته شدن 73 نفر در آن سانحه را برایتان زنده کند. از آن جایی که این پرواز، یک نمونه آزمایشی بوده است از این رو اتفاقات و سوانحی که در آن رخ می دهد قابل انتظار خواهد بود. البته هنوز اطلاعات دقیقی در مورد علت ایجاد این مشکل تکنیکی در این خودروی هیبریدی هوایی منتشر نشده است. دولت بریتانیا با همکاری بخش سوانح هوایی خود هم اینک در حال بررسی علت ایجاد این سانحه است.

همان طور که احتمالا می دانید Airlander 10 به منظور جابه جایی مسافران طراحی نشده است. در حقیقت این سازه به منظور فعالیت های نظارتی یا مخابراتی به کار گرفته خواهد شد. فعالیت هایی که نیاز به سازهایی خاص دارد تا بتواند به مدت بسیار زیاد و طولانی در آسمان در میان ابرها معلق بماند. این سازه می تواند به مدت تقریبی پنج روز در آسمان معلق بماند. از طرفی مصرف سوخت و هزینه های آن هم در این زمینه بسیار مقرون به صرفه است.

البته جالب است بدانید که از این سازه عظیم می توان به منظور جابه جایی کالاهای سنگین هم استفاده کرد زیرا این هواپیما قادر به انتقال بار تا 10 تُن می باشد. البته گفته شده است که بخش های نظامی هم در پی در اختیار گرفتن و استفاده از این سازه هستند. به منظور ساخت چنین خودرو هیبریدی هوایی عظیمی، 33 میلیون دلار می بایست هزینه کرد. تولید کنندگان این سازه امیدوار هستند تا بتوانند در ده سال آینده تعداد زیادی از این محصول را در سرتاسر دنیا به فروش برسانند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1188

به "بزرگ ترین هواپیمای جهان، اِیرلَندر 10، در دومین پرواز آزمایشی خود سقوط کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین هواپیمای جهان، اِیرلَندر 10، در دومین پرواز آزمایشی خود سقوط کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید