آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، خاورمیانه و ایران را درک کند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان که امروز در نشست گفت و گوی تهران شرکت نموده بود، با اشاره به رویکرد آمریکا در سیاست بین المللی، گفت که آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، خاورمیانه و ایران را درک کند.

آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، خاورمیانه و ایران را درک کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره دیپلماسی دولت آمریکا گفت: (آمریکا) حتی از چندجانبه گرایی برای فرسودن دیپلماسی و رویگردانی از جندجانبه گرایی واقعی استفاده می نماید. دولت های مختلف آمریکا از جمله دولت فعلی مستقر در کاخ سفید از استراتژی های مختلفی استفاده نموده اند اما تمامشان اهداف و دستورکار مشابهی دارند. این مشکل اصلی است.

خطیب زاده اضافه کرد: چگونگی رفتار آمریکا در منطقه ما به ویژه نسبت به ایران را ببینید. ایران به وضوح و به طور غیرقابل انکاری یکی از بازیگران اصلی و قاعده مند دنیای بوده است که چندین سال سعی نموده است مفاهیم جدیدی ارائه کند، از جمله مقاومت در برابر استیلا به عنوان مداخله، نظام قاعده مند دنیای مبتنی بر ویژگی ها و توان کشورها و عدالت و رویکردی جایگزین در سیاست بدین معنا که سیاست قدرت تنها روش ممکن نیست.

او با گفتن این که آمریکا به وضوح در کوشش است از چنین تغییراتی در سیاست بین الملل رویگردانی کند یا آن را به تعویق بیاندازد، ادامه داد: تغییراتی اساسی هم در سطح شناختی و هم در سطح عملی باید انجام بگیرد اما با پذیرش شروع می گردد. آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، واقعیت های منطقه ما و واقعیت های ایران را درک کند. تعیین بوده است که متاسفانه آمریکا سعی داشته است ایران را از هر گونه اصلاحات بین المللی حذف کند، چهره ملت عظیم ایران را پلید جلوه دهد و ایران را به یک استثنا در سیاست بین المللی تبدیل کند که به وضوح شکست خورده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 959

به "آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، خاورمیانه و ایران را درک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید واقعیت دنیا در حال گذار، خاورمیانه و ایران را درک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید