پنج طرح وزارت نفت در درگاه ملی ثبت شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی وزیر نفت از اتصال سامانه وزارت نفت (MOP) به درگاه ملی مجوزهای کسب وکار به میدان داری وزارت اقتصاد اطلاع داد و گفت: متقاضیان می توانند برای ثبت درخواست دریافت مجوز پنج طرح وزارت نفت به این درگاه مراجعه نمایند.

پنج طرح وزارت نفت در درگاه ملی ثبت شد

هوشنگ فلاحتیان با اشاره به اینکه دستگاه ها تا 18 اسفندماه سال جاری فرصت داشتند به درگاه ملی مجوزها متصل شوند و برای صدور مجوزهای کسب وکار استعلامات را به صورت الکترونیک انجام دهند، توضیح داد: وزارت نفت در این ارتباط اجرای طرح های ان جی ال (مایعات گازی)، اجرای طرح های ال ان جی (گاز طبیعی مایع شده)، اجرای طرح های پتروشیمی/ جی تی ال (تبدیل گاز طبیعی به مایع)، اجرای طرح های پالایشی/ پتروشیمی و احداث ایستگاه های گاز و سی ان جی را در این درگاه ملی قرار داده است.

طبق اعلام وزارت نفت، وی با بیان اینکه هم اکنون ارتباط سامانه وزارت نفت (MOP) و شرکت های اصلی آن با درگاه ملی مجوزهای کسب وکار برقرار شده است، توضیح داد: تمامی متقاضیان مجوز از وزارت نفت و شرکت های اصلی از این پس می توانند با مراجعه به این درگاه (g4b.ir) درخواست خود را ثبت نمایند تا درصورت بارگذاری اطلاعات مورد احتیاج از سوی متقاضیان، نسبت به صدور مجوز آنها اقدام گردد.

احسان خاندوزی- وزیر اقتصاد هم به تازگی از وزارت نفت به عنوان دستگاه پیشرو در اتصال به این سامانه نام برده و گفته بود: باید سامانه های هوشمند، جایگزین کاغذبازی های اداری در اعطای مجوز سرمایه گذاری های داخلی و خارجی گردد تا طبق زمان بندی شفاف فرایند خدمت رسانی به فعالان مالی پیش برود.

در ماده هفت اصل 44 قانون اساسی نیز به این موضوع اشاره شده است. دولت ملزم است به منظور تسهیل سرمایه گذاری در ایران، مراجع صدور مجوزهای کسب وکار موظف اند شرایط و فرآیند صدور یا تمدید مجوزهای کسب وکار را به نحوی ساده نمایند که هر متقاضی مجوز کسب وکار در صورت ارائه مدارک مصرح در پایگاه اطلاع رسانی مجوزهای کسب وکار، بتواند در حداقل زمان ممکن مجوز مورد نظر خود را دریافت کند.

ابراهیم رئیسی- رئیس جمهوری نیز در نشست هشتم اسفندماه هیئت دولت بیان نموده بود: تسهیل و کاهش زمان صدور مجوزهای کسب وکار از برنامه های دولت و خواست مردم بوده و اکنون نیز به قانون تبدیل شده است. دولت پشتیبان سرمایه گذاران، کارآفرینان و کسب وکارهای حلال است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1517

به "پنج طرح وزارت نفت در درگاه ملی ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج طرح وزارت نفت در درگاه ملی ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید