هم بازی را باختی هم اخلاق را، خطیبی شخصیت فوتبال را خدشه دار کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال تراکتور، بازنده سوپرجام بود و نتوانست برخلاف وعده ای که به هواداران تراکتور داده بود، جام را به تبریز ببرد. البته او فقط بازی را نباخت بلکه بازنده اخلاق هم بود.

هم بازی را باختی هم اخلاق را، خطیبی شخصیت فوتبال را خدشه دار کرد

در پایان این دیدار که پرسپولیس به گواه کارشناسان، با شایستگی توانست به رجحان رسیده و از سکوی قهرمانی بالا برود، خطیبی حرف هایی زد که مشخصاً بوی تفرقه از آن به مشام می رسید. او مسائلی را به زبان آورد که اصلاً شایسته و زیبنده اهالی فوتبال نبود. سرمربی تراکتور به جای تبریک به هواداران، مربیان، بازیکنان و مدیران باشگاه پرسپولیس بابت این قهرمانی و اشاره به ضعف های فنی خود، عملکرد درخشان سرخپوشان در سوپرجام را نادیده انگاشت و قهرمانی پرسپولیس را به عملکرد وزیر ورزش نسبت داد.

این موضوع بدون تردید و اغماض از طریق تیم حقوقی باشگاه مورد پیگیری قرار می گیرد تا مشخص شود دلایل خطیبی برای بیان چنین ادعایی، چیست اما کاش رسول خطیبی فقط در زمین چمن سبز بازنده بود و با سربلندی به خانه بازمی گشت. متأسفانه او اخلاق را هم باخت و با اینکه هواداران تراکتور را منتظر یک جام گذاشته بود اما به جای عذرخواهی از تراکتوری ها، با ادبیاتی که شخصیت فوتبال را خدشه دار می سازد، حرف هایی زد که قطعاً برایش تبعات فراوانی در پی خواهد داشت.

امیدواریم جامعه فوتبال به قدرت پرسپولیس ایمان بیاورد و به شایستگی و اعتبار این باشگاه، احترام بگذارد. فوتبال ایران بالاخره باید روزی از گردنه توهین، تهمت، افترا و برچسب زدن به سمت حرفه ای شدن عبور کند و شایستگی تیم برنده را بپذیرد نه اینکه به محض قبول شکست، همه چیز را به اتفاقات خارج از مستطیل سبز ارتباط دهد و با شلوغ کاری، غوغا سالاری و مهمل بافی در پی تخریب حریف باشد.

این موضوع که تیم های بازنده، شرایط روحی و روانی خوبی ندارند، بحثی روان شناسانه است اما اینکه یک مربی، بازی را در زمین ببازد و خارج از زمین در پی تهمت، افترا و برچسب زدن به تیم برنده باشد، اصلاً زیبنده فوتبال نیست و از شخصیتی مثل خطیبی که تمام عمر خود را در زمین های فوتبال گذرانده، بعید بود این طور سخن بر زبان براند.

قطعا بیان چنین حرف هایی که مسئولیت حقوقی دارد، باعث ایجاد تفرقه می شود و باشگاه پرسپولیس را به سمت ارسال یک لایحه شکایت دیگر پیش می برد. امیدواریم کمیته انضباطی و کمیته اخلاق هم نسبت به این ادعاها واکنش نشان دهند و از حالت انفعال خارج شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1145

به "هم بازی را باختی هم اخلاق را، خطیبی شخصیت فوتبال را خدشه دار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هم بازی را باختی هم اخلاق را، خطیبی شخصیت فوتبال را خدشه دار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید