مهلت 15 روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین منشور ارزش های جمهوری

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رهبران شورای مسلمانان فرانسه روز چهارشنبه در دیداری با امانوئل ماکرون موظف به تدوین منشور ارزش های جمهوری ظرف 15 روز آینده شدند.

مهلت 15 روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین منشور ارزش های جمهوری

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

رهبران شورای مسلمانان فرانسه همچنین به ماکرون طرحی را برای تشکیل شورای ملی پیشنهاد دادند که مسؤول نظارت بر آموزش امامان مساجد در فرانسه باشد.

کاخ الیزه خاطرنشان کرد که پیش از این رئیس جمهوری از آنها خواسته بود هیئتی را تشکیل دهند که مسؤول شناسایی امامان مساجد در فرانسه باشد.

براساس تایید کاخ ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون در این جلسه از رهبران مسلمان فرانسه خواست که ظرف 15 روز آنچه منشور ارزش های جمهوری خواند را تدوین نمایند.

ماکرون از این رهبران مسلمان کشورش دعوت نموده بود تا به آنالیز طرح های کلی تشکیل شورای ملی ائمه مساجد بپردازند.

رئیس جمهوری فرانسه از آنها همچنین درخواست کرد که این منشور را به منظور تاکید بر به رسمیت شناختن ارزش های جمهوری، تصویب نمایند و به آن پایبند باشند و تعیین نمایند که اسلام در فرانسه یک دین است نه یک جنبش سیاسی و بر انتها دخالت یا وابستگی به کشورهای خارجی تاکید نمایند.

هدف از این امر به طور خاص انتها دادن به حضور 300 امام جماعت خارجی اعزام شده توسط ترکیه، مراکش و الجزایر در خاک فرانسه است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 711

به "مهلت 15 روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین منشور ارزش های جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 15 روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین منشور ارزش های جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید