معترضان مکزیکی مجسمه ترامپ را آتش زدند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، معترضان مکزیکی ضمن به آتش کشیدن مجسمه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از شهروندان این کشور خواستند که در انتخابات روز سه شنبه (13 آبان) به ترامپ رای ندهند.

معترضان مکزیکی مجسمه ترامپ را آتش زدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از تارنمای اسپانیایی دویچه وله، شماری از معترضان مکزیکی ساعاتی پیش با حضور در منطقه ساحلی تیخوانا در مرز مکزیک و آمریکا ضمن محکوم کردن سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از شهروندان آمریکایی خواستند تا در انتخابات روز سه شنبه (سوم اکتبر- 13 آبان) به ترامپ رای ندهند.

تظاهرات کنندگان با تکرار شعار ترامپ، ما برای دیوار مرزی تو پولی پرداخت نخواهیم کرد، مجسمه ترامپ را به آتش کشیدند.

یکی از فعالان حقوق مهاجران در این باره گفت: ما از رای دهندگان آمریکایی می خواهیم که علیه ترامپ و در حمایت از امید رای دهند. بایدن به ما قول داده است تا اصلاحاتی را در زمینه مهاجرت اجرا کند، ما منتظر اجرای این وعده ها هستیم.

مهاجرت همیشه موضوع تنش آفرینی در روابط ترامپ و دموکرات ها بوده و کاهش مهاجران قانونی و غیرقانونی شعار اصلی ترامپ در انتخابات بود. او کوشش های اجرایی زیادی را برای تغییر سیاست صدور ویزا، اخراج مهاجران لاتین تبار و تغییر ساختار پناهندگی در آمریکا انجام داده است.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه مکزیک باید بابت دیوار مرزی که او دارد بین دو کشور می سازد، پول پرداخت کند، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، همتای مکزیکی خود را تحت فشار قرار داد تا تدابیر امنیتی در مرزهای مکزیک را در مقابل مهاجران از سوی آمریکای مرکزی تشدید کند.

سیاست های ترامپ در قبال مهاجران لاتینی، روندی که در حال اصلاح چهره امریکا در میان جوامع امریکای لاتین بود را متوقف کرد و بار دیگر خاطرات تلخ تجربه حضور و مداخله امریکا در کشورهای امریکای لاتین را زنده کرد و موجب تقویت جریان های ضد امریکایی در این کشورها شد. احداث دیوار میان امریکا و مکزیک صرفا دیواری برای مکزیکی ها نبود بلکه به نماد سیاست خصمانه امریکا علیه امریکای لاتین تبدیل شد.

براساس اعلام سازمان حقوق بشر، ترامپ در طول سه سال نخست ریاست جمهوری حدود 800 هزار مهاجر غیرقانونی را از آمریکا اخراج کرد؛ همچنین این تعداد در دوران شیوع بیماری همه گیر 10 هزار نفر افزایش یافت.

بایدن رویکرد ترامپ درباره مهاجرت و پناهجویان را رد نموده و آن را شکست اخلاقی توصیف نموده است. این نامزد دموکرات همیشه از اصلاحات جامع در زمینه مهاجرت حمایت نموده و بر ریشه یابی معضل مهاجرت تاکید دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 719

به "معترضان مکزیکی مجسمه ترامپ را آتش زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان مکزیکی مجسمه ترامپ را آتش زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید