قطره پدی لاکت چیست و چه کاربردی دارد؟

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، قطره پدی لاکت (PediLact Drops) دارای باکتری های مفید مخصوص بچه ها و نوزادان است که در شرایط اسهال، نفخ، کولیک، آلرژی و وجود بیماری های فصلی برای نوزادان تجویز می گردد. این قطره دارای ترکیبات پروبیوتیکی است. در این مقاله به موارد مصرف و منع این قطره خواهیم پرداخت.

قطره پدی لاکت چیست و چه کاربردی دارد؟

قطره پدی لاکت از ترکیبات ویژه پروبیوتیکی تشکیل شده است. این قطره دارای سه باکتری مفید مخصوص بچه ها بوده و برای نوزادان و بچه ها قابل مصرف است. از طرفی دیگر این قطره، دارای فروکتوالیگوساکارید است که باعث رشد پروبیوتک ها می گردد.

قطره پدی لاکت برای چیست در چه شرایطی استفاده می گردد؟

در تمامی شرایط، نوزادان می توانند این قطره را مصرف نمایند، ولی اثرات مفید مصرف این قطره در موارد زیر بسیار نمایان تر است:

 • نوزاد مبتلا به اسهال ناشی از ویروس یا باکتری شده باشد
 • نوزاد مبتلا به اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک شده باشد
 • در صورتی که نفخ شکم نوزادان و کولیک مشاهده گردد
 • به منظور پیشگیری از انواع آلرژی در بچه ها نظیر مسائل تنفسی و مسائل پوستی نوزادان ناشی از آلرژی
 • به منظور جلوگیری از بیماری های فصلی مانند سرماخوردگی و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن نیز این قطره پیشنهاد می گردد

هشدارهای مصرف قطره پدی لاکت

پروبیوتیک ها به طور طبیعی در بدن مشغول به فعالیت هستند، پس به همین دلیل خطری برای نوزاد و یا بچه ها ندارند. اما در صورتی که حساسیت هایی نظیر راش پوستی، خارش، سرگیجه، سرفه و یا مسائل دیگر تنفسی در نوزاد مشاهده شد، سریعاً به پزشک مراجعه نمایید. پس از اینکه درب این محصول باز شد، به مدت دو ماه می توانید آن را درون یخچال نگهدارید و مصرف کنید.

موارد منع مصرف قطره پدی لاکت

همه نوزادان می توانند از این قطره استفاده نمایند؛ زیرا هیچ گونه منع مصرفی وجود ندارد، اما در مواردی نظیر نقص سیستم ایمنی، قبل از جراحی های شکمی، بیماری های دریچه قلب، سندرم روده کوتاه و مصرف آنتی بیوتیک، تجویز پروبیوتیک ها باید با احتیاط و زیر نظر پزشک باشد. در دوران بارداری و شیردهی نیز با مشورت پزشک می توانید این قطره را مصرف کنید.

تداخل دارویی قطره پدی لاکت

این قطره با هیچ دارویی تداخل دارویی ندارد. اما بهتر است که این قطره را با 2 ساعت تاخیر نسبت به آنتی بیوتیک های خوراکی مصرف کنید. توصیه می گردد افرادی که از دارو های سرکوب نماینده سیستم ایمنی استفاده می نمایند این قطره را با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف نمایند. این قطره باید در دمای 2 تا 8 درجه وو درون یخچال نگهداری گردد.

مکانیزم اثر پروبیوتیک ها در قطره پدی لاکت چیست؟

در این دسته از پروبیوتیک ها باکتری های مفید اسید لاکتیک وجود دارد که شامل لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکترها و استرپتوکوکوس می باشد. این باکتری ها گلوکز را به اسید لاکتیک تبدیل می نمایند و محیطی اسیدی برای میکرو ارگانیسم های پاتوژن ایجاد می نمایند. این محیط باعث از بین رفتن میکروارگانیسم های پاتوژن می گردد. پروبیوتیک ها باعث فراوری مهار نماینده هایی نظیر پراکسید هیدروژن و انواع باکتریوسین ها می گردد و اثرات ضد میکروبی در برابر پاتوژن های روده ای و دستگاه ادراری و تناسلی دارند.

برخی از پروبیوتیک ها وجود دارند که به سلول های اپیتلیال روده متصل و مانع استقرار پاتوژن ها می شوند. به دلیل اینکه پروبیوتیک ها از منابع غذایی استفاده می نمایند، پاتوژن ها را با کمبود مواد مغذی روبرو می نمایند. پروبیوتیک ها گیرنده های سموم را از بین می برند و در مخاط روده اثر محافظتی ایجاد می نمایند. پروبیوتیک ها بر روی سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند، مثلا باعث افزایش ایمنوگلوبولین ها می شوند.

اثرات پروبیوتیک ها بر روی بدن چیست؟

 • رفع کردن انواع اسهال (ویروسی، مسافرتی، ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، مزمن) و یبوست
 • بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر (IBS)
 • کاهش علائم بیماری های التهابی روده (کولیت و کرون)
 • کاهش میزان کلونیزاسیون با هلیکوباکترپیلوری و زخم های گوارشی
 • یاری به هضم و جذب مواد غذایی
 • کاهش جذب کلسترول
 • فراوری ویتامین های گروه B و ویتامین K
 • تقویت سیستم ایمنی در برابر باکتری های بیماری زا و پروتوزواها
 • کاهش دوره نقاهت بیماری های عفونی
 • کاهش احتمال عفونت مجدد
 • بهبود علائم آلرژی های تنفسی و پوستی مخصوصاً در بچه ها

تفاوت قطره پدی لاکت با محصولات مشابه آن در چیست؟

این قطره نسبت به محصولات مشابه خود مقادیر بالاتر از انواع پروبیوتیک ها را دارد. از طرفی دیگر سویه های به کار رفته در این محصول از مفیدترین پروبیوتیک ها برای نوزادان و بچه ها است. تفاوت اصلی این قطره با سایر محصولات، به کار بردن سویه های خاص مفید و باکتریوم اینفنتیس و لاکتوباسیلوس است که برای نوزاد بسیار مفید خواهد بود.

منبع: setare.com
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 779

به "قطره پدی لاکت چیست و چه کاربردی دارد؟" امتیاز دهید

14 کاربر به "قطره پدی لاکت چیست و چه کاربردی دارد؟" امتیاز داده اند | 4.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطره پدی لاکت چیست و چه کاربردی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید