فیلم، عفونت زدایی هواپیماها پیش از هر پرواز ، صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه همه هواپیماها پیش از هر پرواز طبق دستورالعمل وزارت بهداشت ضدعفونی می شوند، از صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه در فرودگاه های کشور اطلاع داد.

فیلم، عفونت زدایی هواپیماها پیش از هر پرواز ، صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه مالی مجله دانلود و سرگرمی، رضا جعفرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا هواپیماها در پروازهای داخلی و خارجی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ضدعفونی می شوند؟ گفت: اقدامات پیشگیرانه طبق دستورالعمل وزارت بهداشت برای پروازها در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: بنا بر حساسیت راستاها، قطعاً این اقدامات شدت و ضعف دارد و بسته به راستا، در انواع مختلف ضدعفونی انجام می گردد؛ در راستاهایی که احتمال بیشتر انتقال ویروس وجود دارد، با سختگیری و شدت بیشتری کارها انجام می گردد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همه کرو پروازی شرکت های هواپیمایی این دستورالعمل را رعایت می نمایند و براساس توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل می نمایند.

وی در پاسخ به این سؤال که ضدعفونی هواپیما پیش از انجام همه پروازهای داخلی و خارجی انجام می گردد؟ گفت: در همه پروازها بدون استثنا قبل از پرواز، عفونت زدایی انجام می گردد.

جعفرزاده گفت: همچنین در داخل فرودگاه ها هم طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، ضدعفونی انجام می گردد و اقدامات لازم برای مسافران ورودی و خروجی انجام می گردد.

* صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه در فرودگاه های کشور

وی در پاسخ به این گفته که کشور ترکیه از مسافران ایرانی برای سفر به این کشور، برگه سلامت طلب می نماید و این برگه چگونه صادر می گردد؟ شرح داد: پزشکان مربوطه در فرودگاه های کشور که در راستا ترکیه پرواز دارند، مستقر شده اند تا مسافران پیش از عزیمت به این کشور با مراجعه به این پزشکان در صورت عدم وجود بیماری، برگه سلامت دریافت نمایند.

بنابراین گزارش فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه درباره شیوع ویروس کرونا (کووید -19) گفته بود: در پی مشاهده کرونا در ایران٬ از پنجشنبه شب همه کسانی که از این کشور وارد ترکیه می شوند قبل از کنترل پاسپورت٬ تحت کنترل های پزشکی قرار می گیرند؛ به افرادی که علائم بیماری مذکور را داشته باشند اجازه ورود داده نخواهد شد. به خصوص از ورود آنهایی که مریض هستند، تب دارند یا علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکل تنفسی دارند، ممانعت به عمل خواهد آمد.

به گفته وزیر بهداشت ترکیه از مسافران ایرانی برگه سلامتی که بیان می نماید آنها سالم هستند درخواست می گردد، این مورد تصویب شده است و از عصر یکشنبه (امروز) قابل اجرا خواهد بود، به ویژه از ورود افرادی که از شهر قم به ترکیه سفر می نمایند، ممانعت به عمل می آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 91

به "فیلم، عفونت زدایی هواپیماها پیش از هر پرواز ، صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، عفونت زدایی هواپیماها پیش از هر پرواز ، صدور برگه سلامت برای مسافران ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید