ظرفیت های بلاکچین برای اقتصاد ایران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رییس انجمن بلاکچین ایران می گوید: اینکه بانک مرکزی به طور رسمی و جدی تصمیم دارد قانونی برای رمز ارز ملی تدوین کند، بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود.

ظرفیت های بلاکچین برای اقتصاد ایران

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، سپهر محمدی، رییس انجمن بلاکچین ایران در گفت و گو با ایبِنا توضیح داد: طبیعتا رمز ارز بانک مرکزی بر بستر بانکی نخواهد بود، بلکه بر بستر بلاکچین خواهد بود.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه محدودیت های بسیاری را بر بستر بانکی بر کشورمان ایجاد کردند، وجود ارز یا پولی ملی بر بستر بلاک چین این فرصت را برای کشور فراهم می آورد که محدودیت های بانکی که برای تبادلات بین المللی ایران وجود دارد، را در چارچوب آنها باقی نماند و مبادلات بین المللی را داشته باشد که آن محدودیت های بانکی را ندارند. این موضوع یکی از مهم ترین فرصت هایی است که رمز ارز بانک مرکزی ایجاد می نماید.

رییس انجمن بلاکچین ایران با اشاره به اینکه این رمز ارز ملی فرصت های بسیاری را ایجاد می نماید، گفت: به عنوان نمونه استفاده از فرصت های خلاقی که در بستر بلاک چین فراهم می گردد یکی از این مزیت هاست.

به گفته محمدی، قراردادهای هوشمند و استفاده از ظرفیت های بیمه، تامین اقتصادی جمعی، ظرفیت های خیلی زیادی است که فناوری بلاکچین به ما ارزانی می دارد و ما می توانیم با استفاده از رمز ارز بانک مرکزی این موارد را به منصه ظهور برسانیم و پروژه هایی مانند رمز ارز پیمان بر پلتفرم ققنوس و رمز ارز سورن بر پلتفرم سور را محقق سازیم.

وی با اشاره به راه اندازی پلتفرم های ایرانی ادامه داد: در این صورت اگر رمز ارز بانک مرکزی ایران راه اندازی گردد بسیاری از ظرفیت هایی که در این بلاک چین ها است بلافاصله می تواند از بالقوه بودن به فعلیت در بیاد.

رییس انجمن بلاکچین ایران با بیان اینکه منع قانونی در این زمینه نداشتیم، اظهار کرد: قراردادهای هوشمند براساس عقود اسلامی هستند و تا مادامی که خلاف قانون کشور و شرع نباشند جاری هستند. مثلا اگر دونفر قراردادی را منعقد نمایند، این قرارداد غیرمشروع و غیرقانونی نباشد و منجر به مورد غیرقانونی و غیرمشروع نگردد لازم نیست قانون جدید برای آن تدوین کنیم؛ اما برای شفافیت بیشتر و اینکه نقاطی در این زمینه وجود دارد که ناواضح است و احتیاج به شفافیت دارد، باید مقررات و آیین نامه ای تدوین گردد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1017

به "ظرفیت های بلاکچین برای اقتصاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های بلاکچین برای اقتصاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید