شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان دانشگاه کمبریج شمار مبتلایان کانون شیوع کرونا در کره جنوبی صفر شد پیش بینی کانادا درباره احتمال افزایش قربانیان کرونا تا 22 هزار نفر

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، آنالیز گونه های مختلف این ویروس نشان داد که نوع A - ویروس اصلی که از خفاش ها و مورچه خوارهای پولک دار به انسان منتقل شد- شایع ترین نوع در چین نیست. در عوض، نخستین ابتلای این همه گیری بیشتر مرتبط به نوع B بوده که از کریسمس به این سو شیوع داشته است.

شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان دانشگاه کمبریج شمار مبتلایان کانون شیوع کرونا در کره جنوبی صفر شد پیش بینی کانادا درباره احتمال افزایش قربانیان کرونا تا 22 هزار نفر

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

روزنامه دیلی میل گزارش داد، محققان دانشگاه کمبریج پیروز به شناسایی سه گونه مرگبار ویروس کرونا شده اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش، محققان دانشگاه کمبریج پیشینه ژنتیکی ابتلا به ویروس کرونا را از دسامبر تا مارس مورد آنالیز قرار داده اند و سه نوع مختلف اما بسیار نزدیک به هم از این ویروس کرونا را شناسایی نموده اند.

یافته های این محققان که در مقاله ای در ژورنال PNAS منتشر شده است (اصل مقاله را از اینجا ببینید)، نشان می دهد سه گونه مختلف کرونا در دنیا عبارتند از:

نوع (A) که نزدیک ترین نوع به گونه یافت شده در خفاش ها و مورچه خوارهای پولک دار است و دو زیرشاخه دارد. یکی از زیرشاخه های آن مروبط به شهر ووهان بوده و دیگری در ایالات متحده و استرالیا رایج است.

نوع (B) که از نوع A منشاء گرفته و در ووهان شایع ترین بوده است.

نوع (C) در اصطلاح دختر نوع B است و به وسیله سنگاپور در اروپا پخش شده است.

دیلی میل گزارش داد، ایالات متحده آمریکا گونه ای از این ویروس را از چین وارد نموده است.

آنالیز گونه های مختلف این ویروس نشان داد که نوع A - ویروس اصلی که از خفاش ها و مورچه خوارهای پولک دار به انسان منتقل شد- شایع ترین نوع در چین نیست. در عوض، نخستین ابتلای این همه گیری بیشتر مرتبط به نوع B بوده که از کریسمس به این سو شیوع داشته است.

نتایج کار محققان نشان داد که نوع A ویروس کرونا بیشترین شیوع را در استرالیا و ایالات متحده آمریکا داشته است که بیش از 400 هزار مورد ابتلا به آن ثبت شده است. دوسوم نمونه های آمریکا ویروس نوع A بوده اند اما این نمونه ها بیشتر از غرب آمریکا بوده اند، نه نیویورک.

دکتر پیتر فارستر و تیم او دریافته اند که انگلیس بیشتر شاهد شیوع ویروس نوع B بوده است؛ به طوری که سه چهارم نمونه ها در این کشور از این نوع است. این نوع در سوییس، آلمان، فرانسه، بلژیک و هلند نیز بیشتر رایج است.

نوع C یکی از گونه های دیگر این ویروس است که منشاء آن نوع B بوده و به وسیله سنگاپور در اروپا پخش شده است.

دانشمندان بر این باورند که این ویروس به منظور غلبه بر مقاومت به وجود آمده در سیستم ایمنی بدن افراد در جوامع مختلف، به طور مستمر در حال جهش است.

مطالعه محققان دانشگاه کمبریج به این یافته عجیب رسیده که نوع A ویروس در غرب آمریکا بیشتر شیوع پیدا نموده که از نوع شایع تر در چین، یعنی نوع B نیست. با این حال هر دو گونه در ماه ژانویه، زمانی که آمریکا نخستین مورد ابتلا را پیدا کرد، وجود داشته است. محققان دانشگاه کمبریج تصریح نموده اند که مطالعه آنان محدود است و نمی توان از آن به نتیجه گیری های متقن رسید.

-

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 237

به "شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان دانشگاه کمبریج شمار مبتلایان کانون شیوع کرونا در کره جنوبی صفر شد پیش بینی کانادا درباره احتمال افزایش قربانیان کرونا تا 22 هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان دانشگاه کمبریج شمار مبتلایان کانون شیوع کرونا در کره جنوبی صفر شد پیش بینی کانادا درباره احتمال افزایش قربانیان کرونا تا 22 هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید