سفرهای نوروزی باید ممنوع شود ، ورود پرستاران باردار هفت ماه به بالا به بیمارستان ممنوع می شود

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با انتقاد از اینکه سفرهای نوروزی با هر نوعی باید لغو شود، از قانون جدید منع ورود پرستاران باردار هفت ماه به بالا به بیمارستان خبر داد.

سفرهای نوروزی باید ممنوع شود ، ورود پرستاران باردار هفت ماه به بالا به بیمارستان ممنوع می شود

به گزارش خبرنگاران ، دکتر پیام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در گفتگو با برنامه تهران ما سلامت با اشاره به واردات 100 هزار دُز واکسن روسی کرونا برای تزریق به گروه های دارای اولویت ازجمله کادر درمان گفت: روز گذشته علاوه بر تزریق واکسن به کادر درمان، وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون برای سالمندان خبر داد. امیدواریم تا مهر و شهریور سال 1400، همه مردم نسبت به این ویروس واکسینه شوند.

طبرسی در پاسخ به نقاط پرخطر ویروس جهش یافته کووید19 گفت: ویروس مرز ندارد و اگر در یک نقظه شیوع پیدا کند، در همه جا این شیوع ادامه خواهد داشت. ویروس جهش یافته انگلیسی هم همه جا پخش و در یک نقطه نیست. ویروسی که در حال حاضر در حال شیوع است، ویروسی نیست که سال گذشته در ووهان چین آغاز به همه گیری کرد و مشابه ویروس ایتالیایی و انگلیسی است. این ویروس سرعت انتقال بیشتر اما شدیدتر و مرگ و میر بالاتری دارد.

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در ادامه با انتقاد از طبقه بندی و نوع بندی سفرهای نوروزی گفت: امسال، سال مناسبی برای سفر نیست زیرا که ما با یک ویروس جهش یافته روبرو هستیم و یک استان در حال حاضر با شرایط قرمز روبرو شده است و امکان خطر در سایر استان ها هم هست. برخوردهای اجتماعی باید تا میزان بالا کاهش پیدا کند و باید این نکته را حتما مدنظر قرار دهیم که سلامتی همیشه مهم ترین نکته است.

طبرسی در انتها ضمن اعلام این خبر که قانونی برای پرستاران باردار در نظر گرفته شده، تاکید کرد: با توجه به فوت دو پرستار باردار، قانونی برای منع ورود پرستاران وضع شده که از فعالیت پرستاران هفت ماه به بالا به همه بخش های بیمارستان و نه تنها بخش های کرونایی ممانعت به عمل می آورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 927

به "سفرهای نوروزی باید ممنوع شود ، ورود پرستاران باردار هفت ماه به بالا به بیمارستان ممنوع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای نوروزی باید ممنوع شود ، ورود پرستاران باردار هفت ماه به بالا به بیمارستان ممنوع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید