ساختمان نو دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ساختمان نو دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی شریف با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

ساختمان نو دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، صبح امروز دوشنبه 9 اسفندماه 1400، ساختمان تازه دانشکده مهندسی هوافضا با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، علی اکبر صالحی، محمدرضا عارف و اعضای حقیقی هیئت امنای دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

لازم به ذکر است محل تازه دانشکده مهندسی هوافضا در طبقات منفی 2 تا 3 ساختمان شهید ستاری مستقر است. این ساختمان در 11 طبقه و زیربنای بالغ بر 19700 متر مربع واقع شده که محل استقرار دانشکده مهندسی هوافضا، معاونت پژوهش و فناوری مراکز نوآوری تخصصی دانشگاه است.

سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال و نیم آینده 100 برابر می گردد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان تازه دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و جلسه هیئت امنای این دانشگاه در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه از افزایش صدبرابری سرعت اینترنت در کشور اطلاع داد.

وی گفت: در حال اجرا پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار ها (FTTH) هستیم و تا خاتمه دولت سیزدهم شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت در کشور خواهیم بود.

زارع پور اضافه کرد: در این پروژه وسعت جغرافیایی اهمیت زیادی دارد و کشور هایی با وسعت جغرافیایی مشابه ما، ده سال را صرف انجام چنین پروژه ای نموده اند. ما مصمم هستیم راهی که سایر کشور ها ده ساله طی نموده اند را طی سه سال و نیم به خاتمه برسانیم و 20 میلیون پورت فیبر نوری را در همه جای کشور راه اندازی کنیم.

وزیر ارتباطات اذعان داشت: استارت کار از دو هفته قبل زده شد، نیم میلیون پورت را افتتاح کردیم و سرعت های نزدیک به یک گیگابیت بر ثانیه را تست کردیم. برنامه اساسی و راهبردی ما راه اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت در کل کشور است و با اجرای این پروژه مردم اینترنت پرسرعت (صدبرابر سرعت فعلی اینترنت) را تجربه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1460

به "ساختمان نو دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان نو دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید