دورکاری با لباس خانگی بهره وری را کم نمیکند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، بررسی که در این زمینه به طور مشترک بین سه دانشگاه استرالیایی اجرا شده، نشان می دهد دورکاری در منزل با لباس راحتی باعث کاهش بهره وری نمی شود و عامل اصلی افت کیفیت کار در منزل، کاهش بهداشت روانی و ذهنی است.

دورکاری با لباس خانگی بهره وری را کم نمیکند

بر اساس این مطالعه 41 درصد از نمونه های تحقیق مورد پرسش گفته اند که در ایام دورکاری شاهد افزایش بهره وری خود بوده اند و بیش از یک سوم پاسخ دهندگان نیز تصریح کرده اند که دورکاری بر بهداشت ذهنی و روانی تأثیر منفی دارد.

محققان همچنین ارتباط معناداری میان پوشیدن لباس خانگی در حین دورکاری و کاهش بهداشت ذهنی و روانی پیدا نکردند. با این حال محققان به افرادی که دغدغه های جدی در این زمینه دارند توصیه کرده اند که برای جلوگیری از افسردگی یا به خطر افتادن بهداشت روانی خود لباس رسمی مناسب محیط کار بر تن کنند.

در عین حال این بررسی نشان می دهد وجود بچه ها در منزل بهره وری دورکاری را کاهش می دهد. 63 درصد از افراد دورکار گفته اند به علت حضور کودکی در خانه بهره وری آنها کمتر شده است. همچنین مهم ترین عامل حواس پرتی و نگرانی در حین دورکاری مسائل موجود برای اتصال به اینترنت بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 799

به "دورکاری با لباس خانگی بهره وری را کم نمیکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری با لباس خانگی بهره وری را کم نمیکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید