این نشانه ها می گوید کودک شما به عینک احتیاج دارد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مسائل بینایی ناشناخته می تواند بر عملکرد کودک شما در کلاس درس و خارج از آن تأثیر بگذارد. بنابراین بسیار مهم است تا بتوانید علائمی را که نشان می دهد کودک شما ممکن است مشکل بینایی و احتمالاً به عینک احتیاج داشته باشد، تشخیص دهید.

این نشانه ها می گوید کودک شما به عینک احتیاج دارد

به گزارش خبرنگاران، سیستم بینایی در کودک هنوز در طول هفت تا هشت سال اول زندگی در حال رشد است. مگان کالینز، چشم پزشک جانز هاپکینز، می گوید: در بعضی موارد، عینک ممکن است برای یاری به رشد طبیعی بینایی ضروری باشد.

به گفته کالینز، بچه ها اغلب به دلایل مختلفی از عینک استفاده می نمایند، مانند:

  • بهبود بینایی
  • تقویت بینایی در چشم ضعیف یا آمبلیوپی
  • بهبود شرایط چشم های آنها (چشم های ضربدری)
  • ارائه محافظت در صورت داشتن دید ضعیف در یک چشم

نشانه هایی که ممکن است کودک شما به عینک احتیاج داشته باشد

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد کودک شما ممکن است مسائل بینایی داشته باشد و احتیاج به عینک دارد:

چشمک زدن: چشمک زدن ممکن است نشانه ای باشد که نشان می دهد کودک شما دارای عیوب انکساری است که بر اندازه تمرکز چشم ها روی یک تصویر تأثیر می گذارد. با چشم دوختن، کودک شما ممکن است بتواند به طور موقت تمرکز و وضوح یک شی را بهبود بخشد.

کج کردن سر یا پوشاندن یک چشم: کودک شما ممکن است یک چشم خود را بپوشاند یا سر خود را کج کند تا زاویه دید را در کوشش برای افزایش وضوح تنظیم کند. این ممکن است نشانه ای از ناهماهنگی چشم ها باشد یا اینکه فرزند شما به تنبلی چشم که یکی از شایع ترین اختلالات چشمی در بچه ها است،مبتلا باشد.

خیلی نزدیک به تلویزیون بنشینید یا وسایل دستی را خیلی نزدیک به چشم بگیرید: نشستن خیلی نزدیک به تلویزیون، نزدیک نگه داشتن وسایل دستی به چشم یا پایین انداختن سر هنگام مطالعه، همگی از نشانه های احتمالی ضعف بینایی هستند. افرادی که نزدیک بینی دارند، دید واضحی در فاصله نزدیک و دید ضعیف تری در دور دارند. نزدیک کردن یک شیء تصویر را بزرگتر و واضح تر می نماید.

مالش بیش از حد چشم ها: مالش بیش از حد چشم ممکن است نشان دهنده این باشد که کودک شما خستگی یا فشار چشم را تجربه می نماید که می تواند نشانه ای از انواع بسیاری از مسائل و شرایط بینایی، از جمله ورم ملتحمه آلرژیک باشد.

شکایت از سردرد یا درد چشم: اگر کودک شما در انتها روز از درد چشم یا سردرد شکایت می نماید، ممکن است در کوشش برای افزایش تمرکز ناشی از تاری دید باشد و بیش از حد به چشم ها فشار وارد کند.

در تمرکز بر روی کار مدرسه مشکل دارند: از آنجایی که بچه ها باید تمرکز بصری خود را سریع و دقیق از دور به نزدیک و روی تعدادی اشیاء مختلف از تخته سیاه و رایانه گرفته تا کتاب های درسی و تبلت تطبیق دهند، مسائل بینایی ممکن است به صورت عدم تمرکز بر روی تکالیف مدرسه ظاهر شوند.

اگر فرزندتان در غربالگری بینایی مشکل داشت چه باید کرد؟

به طور معمول، غربالگری بینایی به وسیله متخصص اطفال یا مدرسه کودک شما انجام می گردد. کالینز می گوید: اگر فرزند شما در غربالگری بینایی مشکل داشت، مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که به وسیله یک پزشک برای یک معاینه جامع چشم ویزیت گردد.

یک معاینه جامع حدت بینایی یا وضوح دید را ارزیابی می نماید و بعلاوه ممکن است موارد زیر را آنالیز کند:

  • استرابیسم (چشم های ضربدری) و تراز چشم
  • درک عمق
  • سلامت کلی داخل و خارج چشم
  • نشانه های بیماری های چشمی جدی تر

اگر کودک شما از قبل عینک داشته است، مهم است که هر سال چشمان او را به وسیله چشم پزشک معاینه کنید.

بینایی بهینه برای فرآیند یادگیری لازم است. بسیاری از مردم نمی دانند که ضعف بینایی چه مسائلی را برای بچه ها در سن مدرسه ایجاد می نماید. بنابراین، مهم است که از سلامت کلی چشم کودک خود و اقداماتی که می توانید برای محافظت از آن انجام دهید مطلع باشید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1686

به "این نشانه ها می گوید کودک شما به عینک احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نشانه ها می گوید کودک شما به عینک احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید