دستکاری باکتری ها برای تزریق دارو به جای سم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، بسیاری از باکتری ها مجهز به سرنگ های کوچکی هستند که از آنها برای تزریق سم به درون سلول های بدن انسان استفاده می نمایند. حال محققان با دستکاری باکتری ها از این روش برای تزریق دارو استفاده نموده اند.

دستکاری باکتری ها برای تزریق دارو به جای سم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله دانلود و سرگرمی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آلمانی راهی برای دستکاری باکتری های موذی یافته اند تا سم تزریق شده توسط آنها به بدن را تخلیه نموده و به جای این سم از مواد شیمیایی مفید مانند داروها استفاده نمایند.

بسیاری از باکتری ها برای انتقال بیماری از مکانیسمی مانند سرنگ های باریک استفاده می نمایند و از این طریق مجرایی برای نفوذ به درون سلول های بدن انسان می گشایند. پروتئین های سمی از این طریق به مرکز سلول های بدن می رسند و معمولا می توانند در عرض چند دقیقه یک سلول را از بین ببرند.

فرایند یادشده به وسیله سرما دادن باکتری ها و سپس آنالیز آنها به وسیله میکروسکوپ های الکترونیکی قدرتمند و در نهایت تخلیه سم ذخیره شده در سرنگ های آنها صورت می گیرد.

البته فعلا این فرایند بر روی هر باکتری مرگباری قابل اعمال نیست ولی محققان امیدوارند بتوانند از این روش نوین برای مقابله با سلول های سرطانی، بدون آسیب زدن به سلول های سالم بهره بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 22

به "دستکاری باکتری ها برای تزریق دارو به جای سم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکاری باکتری ها برای تزریق دارو به جای سم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید