خط و نشان سرمربی استرالیا برای ایران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، بازی ایران و استرالیا دیداری است که هیچ گاه از حافظه فوتبالی ایران پاک نخواهد شد. شاید در ابتدا به نظر برسد که این ماندگاری تاریخی فقط در میان ایرانی ها باشد. صحبت های سرمربی فعلی استرالیا، اما نشان می دهد که آن ها هم به میزان ما از آن بازی تاریخی خاطره دارند و فقط نوع خاطره شان تفاوت دارد؛ خاطراتی تلخ. سرمربی فعلی استرالیا یعنی گراهام آرنولد شاید این تلخی را بیش از بقیه هم تیمی هایش احساس نموده باشد. او در آن موقع بازیکن استرالیا بود و در بازی با ایران در هشتم آذر 1376 در 15 دقیقه پایانی برای آخرین بار پیراهن تیم ملی کشورش را پوشید تا شاید بتواند با حضورش در میدان تغییری ایجاد کند. تعویضی که فایده نداشت و آرنولد خداحافظی تلخی با از فوتبال داشت.

خط و نشان سرمربی استرالیا برای ایران

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

او جیمی جامپی که خودش با لفظ روانی از او نام می برد را یکی از دلایل اصلی باخت تیمش می داند. بازیکن سابق تیم ملی استرالیا از سال 2000 سمت های مختلفی روی نیمکت این تیم حضور داشته و در تمام این سال ها در انتظار ملاقاتی با ایران بوده تا آن خاطره تلخ را با یک اتفاق شیرین جایگزین کند. فرصتی که تا به حال دست داده و حالا زمانی که خودش سرمربی کانگوروهاست، شاید بتواند این فرصت را به دست بیاورد.

او در خصوص خاطراتش از آن بازی می گوید: شگفت آور است که بسیاری از مردم درخصوص ملاقات دو تیم در سال 1997 صحبت می نمایند. من همه بازیکنان را در زمین به یاد می آورم و واقعاً یک شکست را پشت سر گذاشتیم. زمانی که 2 بر صفر جلو بودیم باید جلو می آمدیم، اما از لحاظ ذهنی افت کردیم و حریف بازی را به تساوی رساند. تماشا تری ونبلز (سرمربی استرالیا در آن بازی) پس از بازی و شرایطی که داشت ویرانگر بود. او می گفت این ناعادلانه ترین نتیجه ای بود که در عمر خود تجربه نموده و اتفاقی ناراحت نماینده برای سرانجام بازی های ملی اش بود.

آرنولد توانست با غلبه بر کویت، تایوان، نپال و اردن، استرالیا را با اقتدار و بدون از دست دادن امتیاز از مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2022 قطر عبور دهد و حالا در انتظار قرعه مرحله بعدی باشد. قرعه ای که دوست دارد نام ایران در میان آن ها باشد: بگذارید با ایران بازی کنیم. خاطره بازی قبلی همواره وجود دارد و می خواهم آن را جبران کنم. این آخرین ملاقات ملی بود که به توپ ضربه زدم و بلافاصله از میادین ملی خداحافظی کردم. در هر جایی با ایران بازی می کنیم و این مرا آزار نمی دهد. ما به زمین می رویم و انتظار پیروزی در هر مسابقه را داریم. مهم نیست با چه تیمی بازی کنیم. با روش خودمان و با انرژی فراوان بازی می کنیم و اصول ما ثابت مانده است.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1154

به "خط و نشان سرمربی استرالیا برای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان سرمربی استرالیا برای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید