توضیح نماینده روسیه درباره علت رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ایسنا نوشت: نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در پی شکست قطعنامه آمریکا در سازمان ملل خواستار جلوگیری از شدت یافتن تقابل بر سر مسائل ایران شد.

توضیح نماینده روسیه درباره علت رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، واسیلی نبنزیا کننده دائمی روسیه در سازمان ملل در پی شکست قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در رای گیری شب گذشته در شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه از تمام اعضای شورای امنیت خواست از شدت یافتن بیشتر تقابل درباره مسائل ایران خودداری کنند.

نبنزیا علاوه بر این درباره دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از سران کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل برای برگزاری نشستی مجازی با حضور ایران، گفت: در چهاردهم آگوست رئیس جمهور پوتین پیشنهاد کرد نشستی آنلاین با حضور اعضای دائمی شورای امنیت و همچنین آلمان و ایران برای بیان کردت اقداماتی در راستای پرهیز از تقابل درباره این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل برگزار شود. باید این پیشنهاد را در نظر گرفت، اگرنه ممکن است با افزایش خطر تقابل، تنش ها گسترس یابند. باید از این دوری کرد.

او در ادامه بیان کرد: روسیه آماده همکاری با تمام کشورها برای خارج کردن اوضاع از کانالی خطرناک است.

کننده روسیه در سازمان ملل اضافه کرد: ما اطمینان داریم جایگزینی برای تهدید و باج خواهی وجود دارد. راهکار مورد قبول همگانی، اقدام مشترک و در نظر دریافت منافع امنیتی قانونی تمام شرکای منطقه ای است.

اظهارات نبنزیا پر پی این مطرح می شود که قطعنامه ضدایرانی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شب گذشته در رای گیری شورای امنیت سازمان ملل در پی 2 رای مثبت، 2 رای منفی و 11 رای ممتنع با شکست روبرو شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 597

به "توضیح نماینده روسیه درباره علت رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح نماینده روسیه درباره علت رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید