الکاظمی در ملاقات با بن زاید: در های عراق بر روی شرکت های امارات باز است خبرنگاران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، نخست وزیر عراق در ادامه سفر منطقه ای خود به جنوب خلیج فارس، با مقامات امارات ملاقات و بر توسعه همکاری های مالی تأکید کرد.

الکاظمی در ملاقات با بن زاید: در های عراق بر روی شرکت های امارات باز است خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق گفت که در سفر به امارات عربی متحده، توسعه روابط و همکار ی های دوجانبه را آنالیز نموده است.

کاظمی امروز یکشنبه بعد از ملاقات با محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی در امارات در توییتی، سفر اخیر خود به این کشور را در ادامه تکمیل روش دولت [متبوعش]در تقویت روابط عراق با دنیا و همسایگان و منطقه عربی بر اساس منافع مشترک دانست و گفت به همراه هیأتی عراقی در این سفر، بسیاری از پرونده هایی را که در توسعه روابط دوجانبه و تقویت همکاری های فیما بین بغداد و ابوظبی نقش داشته، آنالیز نموده است.

دفتر نخست وزیری عراق نیز بعد از این ملاقات بیانیه ای را منتشر کرد که در آن آمده، طرفین در نشست گسترده ای که داشتند، خواهان تقویت همکاری های مشترک در زمینه سرمایه گذاری، انرژی، تجارت، حمل و نقل، خدمات و بخش های دیگر شدند.

نخست وزیر عراق امروز طی نشستی که با شرکت ها و تجار اماراتی گفت که عراق شرایط سخت و پیچیده ای پشت سر گذاشته و همین مسئله باعث شده است که پیشرفت و توسعه خدمات در این کشور به تأخیر بیفتد.

کاظمی گفت که دولت عراق در بخش مالی، مالی و توسعه اقدامات جسورانه ای اتخاذ نموده و در های عراق به روی شرکت های اماراتی، کارآفرینان و تجار امارات باز است و کوشش هایی را نموده تا بروکراسی و موانع زدایی در برابر شرکت ها کاسته گردد.

ولی عهد ابوظبی نیز بعد از ملاقات با نخست وزیر عراق در توییتی نوشت که دو ظرف در ملاقات های دوجانبه به تبادل آراء پیرامون تحولات عربی، منطقه ای و بین المللی پرداخته اند.

نخست وزیر عراق هفته پیش نیز به عربستان سعودی سفر و با مقامات این کشور از جمله محمد بن سلمان، ولی عهد ملاقات نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 988

به "الکاظمی در ملاقات با بن زاید: در های عراق بر روی شرکت های امارات باز است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی در ملاقات با بن زاید: در های عراق بر روی شرکت های امارات باز است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید