7 نکته جامع برای یادگیری هر زبان در چند روز

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، یادگیری زبان جدید فواید جانبی بسیاری دارد که از جمله آنان، می توان به تقویت عملکرد مغز، دانش فرهنگی و موقعیت های جدید کاری اشاره کرد. بیشتر مردم می کوشند کمبودهای یادگیری زبان را با صرف زمان زیاد جبران کنند. اما یادگیری زبان جدید نیازمند صرف چندین سال وقت نیست. در واقع با استفاده از روش ها و استراتژی های صحیح، می توان یک زبان را حتی در کمتر از 90 روز نیز فراگرفت. با خبرنگاران همراه باشید تا با 7 نکته جامع برای یادگیری زبان آشنا شوید.

7 نکته جامع برای یادگیری هر زبان در چند روز

1. برپایه دانش خود از زبان دوم، زبان سوم را انتخاب کنید

مطمئنا دانش مشخصی در زمینه های مختلف و از موضوعات متفاوت دارید، که یادگیری زبان های به خصوص را آسان می کند. به عنوان مثال، اگر بلد باشید فرانسوی صحبت کنید، انتقال دانش تان برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی بسیار ساده تر است. این امر به دلیل شباهت های بسیار قواعد دستوری و لغات دو زبان است. با این حال، اگر به جز زبان فارسی، زبان دیگری بلد نیستید و قصد یادگیری زبان ژاپنی دارید، کارتان سخت تر و فراگرفتن زبان سختتر خواهد بود.

2. میان برها را بدانید، ساختار برخی جملات بیشتر اوقات کافی هستند

می توانیم برای یادگیری سریع تر، در زبان های به خصوص میان برهایی بزنیم. یکی از مصادیق قدرتمند این امر، قالبی است که تیم فریس (Tim Ferriss) معرفی کرده که ساختار متداول ترین جملات زبان انگلیسی را به زبان اسپانیایی تغییر داده است. *در نظر داشته باشید که می توانید از این قالب برای دیگر زبان ها هم استفاده کنید* 8 ساختار با این جمله: I give John the apple. ترجمه این 8 جمله به زبانی که می خواهید بیاموزید همه چیز درباره آن زبان را آشکار می کند، به عنوان مثال:
  • ساختار جمله ها چگونه شکل می گیرد
  • مفعول مستقیم و غیرمستقیم چگونه مورد استفاده قرار می گیرند (سخت ترین مورد)
  • چگونه کلمات مذکر و مونث را از هم تشخیص دهیم
  • فعل ها چگونه در جمله صرف می شوند
به عنوان مثال در زبان انگلیسی: ترتیب کلمات به این صورت است: مثال: (He gives (verb) the apple (DOP) to her (IOP) اما در اسپانیایی: ترتیب کلمات به این صورت است:

(DOP: ضمیر مفعولی مستقیم. IOP: ضمیر مفعولی غیرمستقیم)

3. برای فهمیدن یک زبان لازم نیست همه کلمات را بدانید

بگذارید با یک مثال آغاز کنیم. در زبان روسی پراکندگی لغات به صورت زیر است: تعداد 75 عدد از متداول ترین لغات، در 40% شرایط به کار برده می شود تعداد 200 عدد از متداول ترین لغات، در 50% شرایط به کار برده می شود تعداد 524 عدد از متداول ترین لغات، در 60% شرایط به کار برده می شود تعداد 1،257 عدد از متداول ترین لغات، در 70% شرایط به کار برده می شود تعداد 2،925 عدد از متداول ترین لغات، در 80% شرایط به کار برده می شود تعداد 7،444 عدد از متداول ترین لغات، در 90% شرایط به کار برده می شود تعداد 13،374 عدد از متداول ترین لغات، در 95% شرایط به کار برده می شود تعداد 25،508 عدد از متداول ترین لغات، در 99% شرایط به کار برده می شود این اعداد بدین معنا است که می توانید 500 لغت از هر زبان را به خاطر بسپارید و 60% آن زبان را متوجه شوید! در واقع دانستن 60% از هر زبان برای پر کردن جاهای خالی 40% باقی مانده (که نمی دانید) و درک مطلب هر زبان کافی است.

4. غوطه ور شدن؛ زندگی و تفریح خود را در زبان جدید غرق کنید

انسان همان می شود که بر آن تمرکز کند. اگر زبان جدید می آموزیم، هدف این است که حتی المقدور در آن زبان غوطه ور شویم. این کار به معنی تماشای تلویزیون و فیلم به زبان مقصد، خواندن کتاب، گوش دادن به گفت وگوها و موسیقی و حتی تلاش به تفکر به زبان مقصد است. نکته مهم حصول اطمینان از این است که خودمان را مجبور به کارهایی نکنیم که در حالت معمول (و حتی به زبان مادری) انجام نمی دهیم. یادگیری یک زبان جدید به اندازه کافی سخت است، و نباید این فرایند را با انجام فعالیت هایی خسته کننده، سختتر کنیم. اگر به جای کتاب خواندن، از تماشای فیلم لذت می برید، زیرنویس فیلم را به زبان مقصد تغییر و به تماشای آن ادامه دهید. این کار به تلفیق هرچه بیشتر زبان خارجی در زندگی تان کمک می کند.

5. برنامه ریزی

بهترین راهنمایی برای بهره وری، برنامه ریزی است. با یک ابزار ساده مانند Google Calendar، می توانید روزتان را برای یادگیری زبان برنامه ریزی کنید. یک پیشنهاد خوب اختصاص دادن بازه های زمانی 30 دقیقه ای به مطالعه، دوره و یا تمرین در مقابل صرف چندین ساعت در پایان هر هفته برای مطالعه است. این تکرار روزانه به ایجاد عادتی جدید در زندگی تان منجر می شود. Google Calendar همچنین قابلیت ایجاد یادآور است و می توانید این کار را در تلفن همراه تان هم انجام دهید.

6. نترسید و به زبان جدید صحبت کنید

یکی از بزرگترین مسائل فراگیران زبان خارجی این است که با وجودی که زبان را متوجه می شوند و می توانند آن را بخوانند، اما صحبت کردن به آن زبان با افراد بومی بسیار چالش برانگیز است. تقریبا مانند دوچرخه سواری و یا هر توانایی دیگری که در گذشته آموخته اید، بهترین راه یادگیری، انجام دادن است. از هر موقعیتی برای تمرین با گویش وران زبان مورد نظرتان استفاده کنید، خواه این افراد دوستان، فامیل، گروه های مکالمه آزاد و یا از طریق اینترنت باشند. ملاقات با مردمی گویش ور زبان مورد نظرتان درس های بسکمک می آموزد.

7. مربی زبان داشته باشید

بهترین افراد در هر زمینه ای (از تجارت و ورزش گرفته تا پزشکی و مهندسی)، مربی ای دارند تا آن ها را در راستا راهنمایی کند. مزایای داشتن مربی انتهایی ندارد، اما مزیت های اصلی آن شامل بهره وری مضاعف، انگیزه و مسئولیت برای رسیدن هر چه زودتر به اهداف تان است. مربی مانند یک معلم در کنارتان است که از موفقیت شما لذت می برد. یادگیری زبان هم از این امر مستثنی نیست. کار کردن با مربی زبان به توانایی مکالمه بی نقص کمک کند و بازخورد فوری دهد، هم چنین می تواند تمرینات مرتبط برای نیل به موفقیت بیشتر در امر یادگیری، تنظیم کند. از همه مهم تر، از آنجایی که بیشتر اشتباهات متداولی که هنگام بادگیری زبان مرتکب می شویم، کمبود تمرینات اصلاحی است. داشتن مربی نه تنها به پیشرفت توانایی های شما کمک می کندف بلکه عدم فراموشی زبان هایی که آموخته اید را تضمین می کند. منبع: lifehackمنبع: کجارو
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 199

به "7 نکته جامع برای یادگیری هر زبان در چند روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نکته جامع برای یادگیری هر زبان در چند روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید