24 ساعت جنجالی و یک کلیپ زننده

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، در شرایطی که دو تیم محبوب ایران این روز ها یکی در هند و دیگری در عربستان مشغول بازی در لیگ قهرمانان آسیا هستند و توجه رسانه ها را معطوف به خود نموده اند، پخش کلیپی در فضای مجازی، حسابی ورزش فوتبال را تحت تأثیر قرار داده است.

24 ساعت جنجالی و یک کلیپ زننده

در این کلیپ که از قرار در حوالی سبزوار گرفته شده، دو مرد بزرگسال و بالغ، کودکی بی نوا را گیر آورده و با زور و تهدید از او می خواهند که به تیم مورد علاقه اش، استقلال، توهین کند. کودک که مشغول چوپانی است و چوبی هم به دست دارد زیر بار نمی رود و با بیان اینکه تیمم را نمی فروشم مقاومت می کند. مقاومت او دو فرد مذکور را که سوار بر اتومبیل هستند و یکی مشغول فیلم برداری و دیگری مشغول آزار و اذیت، به این صرافت می اندازد تا میزان خشونت رفتاری را بیشتر نمایند و به غیر از پیچاندن گوش کودک بیچاره، به ظاهر با چاقو هم او را مورد تهدید قرار دهند. البته که لذت زننده ای هم از این رفتار می برند و به طور تعیین یکی از آن ها می گوید این است طرفدار واقعی استقلال!.

پخش این کلیپ زننده خیلی سریع با واکنش کاربران فضای مجازی همراه شد و طولی نکشید که این کودک آزاری، جای اخبار مهم فوتبال را گرفت. این کلیپ آن قدر سریع دست به دست شد که بازیکنان استقلال در عربستان هم آن را مشاهده نموده و با ایجاد هشتگ تیمم را نمی فروشم به آن واکنش نشان داده و از مسئولان قضائی خواستند هر طور شده با این دو کودک آزار برخورد کند. طولی نکشید که باشگاه استقلال هم با صدور بیانیه ای وعده داد که در بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا به طور مفصل تر این موضوع را از مراجع قضائی پیگیری خواهد نمود.

در بخشی از بیانیه باشگاه استقلال این طور آمده بود: باشگاه استقلال ضمن ابراز تأسف عمیق از این اتفاق، از مراجع ذی ربط درخواست می کند ضمن شناسایی این دو فرد کودک آزار، با آن ها برخورد قانونی گردد. همچنین باشگاه استقلال به طور قطع تقدیر ویژه ای در اولین فرصت پس از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از این کودک آبی خواهد نمود. به غیر از بازیکنان استقلال عده زیادی از پیش کسوتان این باشگاه از جمله مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان هم نسبت به این کلیپ کودک آزاری واکنش تندی داشتند. امیر قلعه نویی سرمربی سابق استقلال و کنونی گل گهر سیرجان، اما با نوشتن متنی کوتاه در اینستاگرامش تا حدودی واکنش متفاوتی داشت.

او نوشت: آزاررساندن به یک کودک چوپان برای آنکه عشق خود را به تیمش کتمان کند؟ این روایت روزگار ماست؛ عاشقی که چیزی برای فروش ندارد و قلدر هایی که خود را به شیطان فروختند. خیلی خیلی ارزان.. البته که رفتار دو فرد کودک آزار در این کلیپ آن قدر زننده بود که جایی برای تعلقات رنگی باقی نگذاشت و خیلی سریع واکنش طرفداران پرسپولیس را در پی داشت. شاید به غیر از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و یکی از طرفداران پروپاقرص پرسپولیس، به پخش این کلیپ جلب توجه می کرد.

آذری جهرمی روز گذشته با انتشار پستی در فضای مجازی، ضمن انتشار تصویر چهره کودک استقلالی، متنی تقریبا احساسی نوشت. همه تون میدونید که من یه پرسپولیسی ام. امروز یه ویدئویی دیدم که چند نفری یه گل پسر استقلالی رو اذیت می نمایند. چقدر ناراحت شدم. این فوتبال نیست. این طرفداری نیست. این انسانیت نیست. کاش میشد این پسر رو پیدا کنم، بغلش کنم، بهش بگم دمت گرم که تیمت رو نمی فروشی. دمت گرم که جلوی حرف زور کوتاه نمیای حتی اگه چندتا گنده بک اذیتت نمایند. دمت گرم پسر. بعدش هم با هم بریم پیش اونایی که اذیتت کردند.

پ. ن: تصویر این پسر رو تعمدی گذاشتم تا همه چهره ش رو ببینند. اون کسی باید چهره ش محو و تار بشه که داره زور میگه و اذیت میکنه این پهلوون رو.

البته که نگاه همه پرسپولیسی ها به این موضوع یک شکل و یکسان نبود؛ به عنوان مثال، افشین پیروانی سرپرست باشگاه پرسپولیس با انتشار استوری ای در صفحه شخصی اش این ویدئو را ساختگی و دروغین توصیف کرد و اطلاع داد که در مکتب پرسپولیسی ها چنین رفتاری جایی ندارد. همین استوری هم با واکنش بسیاری از مخاطبان فوتبالی همراه شد و از سرپرست پرسپولیس خواستند تا تحقیقات در این زمینه کامل نشده است بهتر است اظهار نظری این چنینی نداشته باشد.

جریحه دارشدن احساسات طرفداران فوتبال، خاصه استقلالی ها، بعد از پخش این کلیپ باعث شد تا خیلی سریع واژه پسر آبی هم شکل بگیرد؛ واژه ای که البته قرابت بسیار زیادی به ماجرای سحر خدایاری، طرفدار مرحوم استقلال دارد که در فضای مجازی به دختر آبی معروف شد. مرگ او فضای مجازی و واقعی را حسابی تحت تأثیر قرار داد و حتی در یکی از بازی های استقلال، بازیکنان این تیم با پوشیدن پیراهن های مخصوص یاد سحر خدایاری را گرامی داشتند.

تولد واژه پسر آبی، اما این بار باعث شد تا رسیدگی به این پرونده در اولویت قرار بگیرد و نزدیک به 24 ساعت بعد از انتشار اولیه، کودک آزاران بازداشت شوند. ایرنا روز گذشته به نقل از سرهنگ حسین بیات مختاری اطلاع داد ظرف کمتر از سه ساعت فرد کودک آزار شناسایی و تحویل مرجع قضائی در شهرستان داورزن شده است. پیش از آن نیز رئیس دادگستری داورزن اعلام نموده بود این نهاد بلافاصله به موضوع آزار یک کودک روستایی در این شهرستان ورود نموده بود. محمد دهنوی در این مورد گفته بود: بعد از پخش کلیپ تحقیقات لازم برای احراز صحت و سقم موضوع شروع و دستورات قضائی به نیروی انتظامی و پلیس فتا به منظور آنالیز و شناسایی افراد دخیل در این ماجرا ابلاغ شد.

لازم به ذکر است مرکز شهرستان 21هزارنفری داورزن در فاصله 310کیلومتری غرب مشهد واقع است. داورزن که پیش تر یکی از بخش های شهرستان سبزوار بود مرکب از دو بخش مرکزی و باشتین 40 روستا و 18 هزار نفر جمعیت روستانشین اواخر سال 1391 به شهرستان ارتقا یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1041

به "24 ساعت جنجالی و یک کلیپ زننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 ساعت جنجالی و یک کلیپ زننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید