وام پنجاه میلیونی ازدواج به کدام زوجین تعلق می گیرد؟

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، وام ازدواج در قانون بودجه 99 با افزایش 20 میلیونی برای هر یک از زوجین به از 30 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش یافت و بانک ها از هفته قبل نسبت به پرداخت این وام به زوجین اقدام نموده اند.

وام پنجاه میلیونی ازدواج به کدام زوجین تعلق می گیرد؟

به گزارش تسنیم، بر اساس این مصوبه به هر یک از زوجین 50 میلیون تومان وام تعلق می گیرد که جمعاً دو نفر می توانند 100 میلیون تومان وام بگیرند. بانک مرکزی هم موظف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آن ها بعد از 1396/1/1 است و تا به امروز وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند.

طبق بخشنامه بانک مرکزی برای هر 50 میلیون تومان وام ازدواج یک ضامن احتیاج است و شرایط بازپرداخت آن 84 ماه، 7 ساله بوده و با سود 4 درصد است همچنین پیش ثبت نام به وسیله سایت است و زوجین هنگام دریافت کدرهگیری می توانند به شعبه معرفی شده مراجعه نمایند.

زوجین برای ثبت نام دریافت وام ازدواج باید به سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir مراجعه نمایند، این آدرس سایت تسهیلات ازدواج در کشور است به جز این لینک هر سایت دیگری کلاهبرداری است.

محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان درباره جزئیات وام ازدواج، گفته: هر سال وام ازدواج پرداخت می گردد و پیش بینی ما این بود که اولین وام 50 میلیون تومانی برای هریک از زوجین در خرداد ماه باشد، اما خوشبختانه در هفته گذشته برخی از بانک ها و شعب ها ثبت نام و پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج را شروع کردند.

او با اشاره به اینکه هر سال بانک مرکزی دستورالعمل وام قرض الحسنه ازدواج را تصویب می نماید و بخشنامه صادر می گردد، اضافه نمود: بخشنامه وام قرض الحسنه ازدواج به همه بانک ها صادر شده و زوجین هنگامی که ثبت نام کردند و پیامک برای آنان دیر آمد نباید نگران باشد، زیرا این یک فرایند طبیعی است و این روال تا خرداد ماه طبیعی است و اگر بعد از خردادماه در نوبت ماند و وام را دریافت نکرد می توانند پیگیری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 377

به "وام پنجاه میلیونی ازدواج به کدام زوجین تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام پنجاه میلیونی ازدواج به کدام زوجین تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید