همکاری مشترک سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اداره کل خراسان شمالی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به امضای تفاهم نامه با سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از شروع همکاری دوجانبه با این سازمان در زمینه های آموزشی، علمی و پژوهشی اطلاع داد.

همکاری مشترک سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اداره کل خراسان شمالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه روز پنج شنبه 12 تیرماه 99 با اعلام این خبر اظهار کرد: این تفاهم نامه به منظور بهره گیری از امکانات و ظرفیت های متقابل و تسریع در دستیابی به اهداف علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و پیشبرد اهداف مشترک تنظیم و امضا شد.

او با اشاره به این که میراث مکتوب، میراث ناملموس، معرفی، پژوهش و بازسازی اموال منقول فرهنگی تاریخی و... ازجمله زمینه های این همکاری مشترک است، اضافه نمود: بر این اساس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی متعهد شده است در حد توان خود در حوزه موزه، اسناد، نسخه های خطی و بازسازی مساعدت و همکاری لازم را انجام دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی توضیح داد: برگزاری دوره های آموزشی مهارت محور، توانمندسازی و دانش افزایی به منظور افزایش کارایی و اثربخشی کارشناسان میراث فرهنگی و دیگر علاقه مندان این حوزه از جمله زمینه های همکاری بر اساس این تفاهم نامه است.

یزدان پناه بیان کرد: پیگیری ایجاد و راه اندازی موزه های مشترک، امکان نمایش اسناد و نسخ خطی و اشیای موزه ای آستان قدس رضوی در شهرستان های استان و... را در چارچوب ضوابط و مقررات در این تفاهم نامه دنبال خواهیم کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 517

به "همکاری مشترک سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اداره کل خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مشترک سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اداره کل خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید