هشدار و آماده باش برای بارش سنگین برف در تهران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به پیش بینی بارش شدید برف در تهران در روز یکشنبه از آماده باش مدیریت بحران اطلاع داد و توصیه ها و هشدارهایی را نیز به مردم ارائه کرد.

هشدار و آماده باش برای بارش سنگین برف در تهران

علی نصیری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی از بارش شدید برف و باران در بیشتر منطقه ها تهران گفت: برابر پیش بینی اجرا شده از صبح روز یکشنبه شاهد فعالیت یک سامانه بارشی در مرکز خواهیم بود که این سامانه ابتدا منطقه های از شمال غرب و شمال تهران را تحت تاثیر خود قرار داده و سپس دیگر منطقه ها شهر از جمله منطقه ها شرقی و جنوبی را نیز متاثر خواهد نمود.

وی با بیان اینکه طبق اعلام هواشناسی شدت این بارش ها از بارش برف در روز پنجشنبه در تهران بیشتر و مدت زمان آن هم طولانی تر است، گفت: درهمین راستا پیش بینی شده که مقدار بارش برف در نقاط مختلف تهران از 10 میلی متر تا 10 سانتی متر هم باشد از این رو ضروری است یکسری موارد و نکات از سوی دستگاه های مختلف و شهروندان مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه هماهنگی های لازم در این خصوص میان دستگاه های مختلف در شهر تهران اجرا شده است، گفت: حتی همین امروز و پس از خاتمه ماموریت راهپیمایی 22 بهمن در تهران، چندین بخش در شهرداری تهران و دستگاه هایی مانند پلیس هدایت و رانندگی جلسه ای مشترک را برگزار نموده و درباره آخرین نحوه اقدامات برای مواجهه با بارش برف هماهنگی های لازم انجام گرفت.

نصیری درباره این اقدامات گفت: تاکید شد تا تمامی مخازن نمک و ماسه در سطح شهر تهران شارژ گردد. بعلاوه خودروها و تیم های برف روبی در نقاط مختلف مستقر خواهد شد تا در صورت بارش ناگهانی برف نسبت به بازگشایی مسیر اقدام گردد. بعلاوه نقاط حادثه خیز و نقاطی که در بارش برف قبلی در آن گره های ترافیکی ایجاد شده بود، مورد شناسایی قرار گرفته و استقرار نیروها در آن بیشتر خواهد بود. هماهنگی خوبی هم با پلیس هدایت و رانندگی در مورد مسیرها وجود دارد.

وی افزود: در مجموع دستورالعملی مفصل در این خصوص به تمامی دستگاه های خدماتی، امدادی و انتظامی در سطح شهر تهران ابلاغ شده و ضروری است که تمامی این دستگاه ها نسبت به رعایت آن اقدام نمایند.

هشدارهای مدیریت بحران به شهروندان

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توصیه هایی را هم به شهروندان ارائه کرد و گفت: ضروری است شهروندان نیز یکسری موارد را در دستورکار خود قرار داده و به آن توجه نمایند. اول اینکه از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیز نموده و تا حد امکان از خودروی شخصی نیز برای تردد در معابر استفاده ننمایند. استفاده از مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی برترین پیشنهاد برای این روز است.

وی ادامه داد: آن دسته از افرادی که به هر علت مجبور به استفاده از خودروی شخصی هستند، توجه داشته باشند که با توجه به کاهش میانگین سرعت خودروها و بعلاوه افزایش احتمال تصادف، زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند. از پارک خودروی خود در محل های نامناسب نیز پرهیز نمایند. بعلاوه حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و قبل از حرکت از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاک کن خودروی خود مطمئن شوند.

نصیری با تاکید بر اینکه تا صبح روز دوشنبه باید از کوهنوردی نیز پرهیز گردد، گفت: چه گروه های آماتور و چه گروه های حرفه ای کوهنوردی ضروری است که از صعود به ارتفاعات تا صبح روز دوشنبه پرهیز نمایند، چرا که طبق پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات تهران بسیار بالاست.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: پرهیز از حضور در حاشیه رودها و مسیل ها، قرار گرفتن در مجاورت سازه های سست و قدیمی، استفاده از کفش و لباس گرم و مناسب، پرهیز از موتورسواری و ... از دیگر توصیه هایی است که شهروندان باید جدی بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1634

به "هشدار و آماده باش برای بارش سنگین برف در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار و آماده باش برای بارش سنگین برف در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید