مزاحمان تلفنی به اورژانس اجتماعی هم رحم نمی کنند ، 250 هزار مزاحمت از ابتدای سال

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مزاحمان تلفنی که همواره خطوط تماس اضطراری مراکز و سازمان هایی چون اورژانس و آتش نشانی را اشغال و در فرایند کار آنها اخلال ایجاد می کنند، از ابتدای امسال نیمی از تماس های اورژانس اجتماعی کشور را هم به خود اختصاص داده و هر روز حدود 925 مزاحمت تلفنی داشته اند.

مزاحمان تلفنی به اورژانس اجتماعی هم رحم نمی کنند ، 250 هزار مزاحمت از ابتدای سال

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی به نقل از ایرنا، محمود علیگو رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: از 500 هزار تماسی که از ابتدای امسال با شماره 123 اورژانس اجتماعی کشور گرفته شده، نیمی از آنها مزاحم بوده و با وظیفه اورژانس اجتماعی ارتباطی نداشته اند.

علیگو ادامه داد: گاهی افرادی به قصد مزاحمت با شماره 123 تماس می گیرند و گاهی نیز مردم می خواهند با پلیس 110 یا اورژانس پزشکی 115 تماس بگیرند و به جای آن شماره 123 را می گیرند.

وی تاکید کرد: فرد پشت خط اورژانس اجتماعی 123 فقط اپراتور نیست، بلکه مشاوری است که کار کارشناسی می کند. بخشی از تماس ها به ماموریت و تشکیل پرونده منتهی می شود. در 6 ماه نخست امسال بیشتر از 15 هزار تماس به تشکیل پرونده منجر شده است.

  • تایید رهاسازی سالمندان در خیابان

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: متاسفانه این مساله را که برخی افراد سالمندان را در خیابان رها می کنند، تایید می کنیم و این پدیده به ویژه در کلان شهرها - هرچند معدود - وجود دارد.

علیگو افزود: مساله رها کردن افراد در خیابان در مورد نوزادان نیز وجود دارد که نمونه اخیر آن نوزادی است که کنار خیابانی در شهررضا رها شده بود و اکنون به شیرخوارگاه منتقل شده است. با اعلام موضوع رهاسازی سالمند و کودک، کارشناسان بهزیستی در نخستین اقدام خود آنان را از شرایط نامناسب خارج می کنند.

وی ادامه داد: کارهای مددکاری برای نوزادان و اقدامات مددکاری و مشاوره برای سالمندان انجام می شود و پس از رسیدگی اولیه، سالمندان به مراکز نگهداری سالمند و بچه ها و نوزادان نیز به مراکز شبه خانواده یا شیرخوارگاه بهزیستی منتقل می شوند.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: مسائل پایش سلامت و نگهداری توسط متخصصان انجام می شود. این کار در اورژانس اجتماعی صورت نمی گیرد اما شرایط افراد رهگیری می شود.

علیگو اظهار کرد: آمار رهاسازی نوزادان در خیابان نسبت به سال گذشته تغییر معناداری ندارد. این گونه آمار را نمی توان با آمارهای دنیای مقایسه کرد چون مداخلات اورژانس اجتماعی به این شکل که در ایران وجود دارد، تقریبا در دنیا بی نظیر است و چنین مراکزی در نقاط دیگر دنیا نیست که بخواهیم خود را با آنها مقایسه کنیم.

طبق آمار سال 95، 7 میلیون و 414 هزار و 91 سالمند در کشور وجود دارند که 9/27درصد جمعیت 79 میلیون و 926 هزار و 270 نفری ایران را تشکیل می دهند.

اورژانس اجتماعی به مواردی مانند کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری، معلول آزاری و خودکشی نیز رسیدگی می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 18

به "مزاحمان تلفنی به اورژانس اجتماعی هم رحم نمی کنند ، 250 هزار مزاحمت از ابتدای سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزاحمان تلفنی به اورژانس اجتماعی هم رحم نمی کنند ، 250 هزار مزاحمت از ابتدای سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید