ماساژ درمانی بچه ها

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، یکی از روش هایی که می تواند در رشد بچه ها نارس یاری کند ماساژدرمانی است. دانشمندان در تحقیقات و آزمایش هایی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بچه های که این دوره را گذرانده اند رشد بهتر و شاریط سالم تری را نسبت به گروهی که این مراحل را نگذرانده بودند دارا بودند.

ماساژ درمانی بچه ها

ماساژ درمانی ممکن است آنچه شما و نوزادان نارس شما را رنج می دهد معالجه کند

چکیده

یکی از روش هایی که می تواند در رشد بچه ها نارس یاری کند ماساژدرمانی است. دانشمندان در تحقیقات و آزمایش هایی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بچه های که این دوره را گذرانده اند رشد بهتر و شاریط سالم تری را نسبت به گروهی که این مراحل را نگذرانده بودند دارا بودند.

تعداد کلمات 411 / تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه

مترجم: میثم نریمانی

لمس کردن و ماساژ دادن می تواند نوزادانی را که زودتر از 37 هفته به جهان آمده اند را در راستا پیشرفت عادی قرار دهد و بعلاوه می تواند خستگی افراد بزرگسال را از بین ببرد.

نوزادانی که قبل از 37 هفته بارداری به جهان می آیند، به عنوان زودرس قلمداد می شوند. این نوزادان معمولا وزن کمتری دارند و عوارض پزشکی بیشتری نسبت به نوزادانی که طول مدت بارداری را کامل می نمایند، دارند.

تیفانی فیلد و همکارانش، روان شناسان در حال توسعه، نشان داده اند که ماساژدرمانی یک روش ساده، طبیعی و موثر برای بهبود پیشرفت و رشد نوزادان نارس و زودرس است.

بیشتر بخوانید: آموزش ماساژ کودک

در نخستین مجموعه مطالعات و تحقیقات خود (1986)، این محققان به مدت ده روز و در هر روز سه بار و هر بار به مدت 15 دقیقه، اندام های نوزادان نارس را در بخش مراقبت های ویژه نوزادان نارس ماساژ دادند. یک گروه کنترل شده از این نوزادان نارس، ماساژ درمانی را دریافت نکرد. نتایج نشان داد که نوزادانی که ماساژ داده شده بودند 47% بیشتر وزن گرفته بودند، از نظر گروهی پاسخ های بیشتری داشتند و 6 روز زودتر از نوزادان نارسی که در گروه کنترل شده بودند، مرخص شدند و به خانه رفتند. این پیشرفت ها به صرفه جویی در هزینه ها به اندازه 3000 دلار به ازای هر نوزاد نارس در گروه ماساژ درمانی منجر شد.

یک سال بعد، نوزادان نارسی که ماساژ درمانی شده بودند نسبت به نوزادان نارسی که در گروه کنترل شده بودند و ماساژ درمانی نشده بودند، بیشتر وزن گرفته بودند و بعلاوه در آزمون پیشرفت های شناختی و حرکتی نسبت به گروه کنترل شده، بالاتر بودند. اثر ماساژدرمانی در برطرف درد و رنج طیف وسیعی از شرایط پزشکی از جمله بی اشتهایی، پرخوری روانی، اضطراب، افسردگی، آسم، سوختگی های عمده، حامگی و آرتریت روماتوئید نشان داده شده است.

برای پستاندارانی غیر از انسان، مانند موش صحرایی، هم از ماساژ درمانی استفاده شده است و این نشان می دهد که لمس کردن و ماساژ ممکن است یک ضرورت اساسی برای رشد در پستانداران باشد.

برگرفته از سایت: American Psychological Association

منبع: راسخون

منبع: راسخون
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1269

به "ماساژ درمانی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماساژ درمانی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید