لونار کروزر قرار است روی ماه و مریخ حرکت کند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews شرکت تویوتا گفت که با آژانس فضایی ژاپن بر روی تکمیل وسیله ای برای کاوش روی سطح کره ماه کار می نمایند. این کاوشگر هیدروژنی قرار است غیر از ماه روی مریخ نیز حرکت کند.

لونار کروزر قرار است روی ماه و مریخ حرکت کند

خودرویی که با همراهی آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن در حال توسعه است، لونار کروزر نام دارد که نام آن ادای احترام به خودروی کاربردی اسپرت تویوتا لندکروزر است. پیش بینی می گردد که این وسیله نقلیه در اواخر دهه 2020 تکمیل گردد.

تاکائو ساتو، سرپرست پروژه لونار کروزر گفت: ایده ما این است که مردم غذا می خورند، کار می نمایند، می خوابند و با دیگران به طور ایمن در خودروها ارتباط برقرار می نمایند و همین کار را می توان در فضا نیز انجام داد. با رفتن به فضا ممکن است بتوانیم ارتباطات و فن آوری هایی توسعه دهیم که برای زندگی انسان ارزشمند است.

حرکت هر وسیله نقلیه بر روی ماه با چالش های نو زیادی روبرو خواهد شد. تویوتا می گوید قادر به مقابله با این چالش ها است.

شو ناکانوسه، مدیر اجرایی شرکت گیتای ژاپن گفت که احساس می نماید چالش انفجار در فضا اساسا رفع شده است اما کار در فضا هزینه ها و خطرات زیادی را برای فضانوردان به همراه دارد و اینجا است که ربات ها به کار خواهند آمد.

شیتجیرو نودا، یکی از مهندسان تویوتا گفت ماموریت ما خدمت رسانی فرستادن خودروهایمان به ماه و به مشتریان در کره ماه است. تویوتا تقریبا در همه جا وسیله نقلیه دارد. اما ماه جایی است که هرگز نرفته ایم.

تویوتا از زمان تاسیس خود در دهه 1930 نگران از دست دادان هسته اصلی تجارت خود به خاطر تغییرات در هر دوره بوده است. این شرکت در زمینه مسکن، قایق، جت و ربات کار نموده است.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1405

به "لونار کروزر قرار است روی ماه و مریخ حرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لونار کروزر قرار است روی ماه و مریخ حرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید