طرح جامع تفصیلی منجر به توسعه مالی و شهری خواهد شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: جذب سرمایه گذار و ایجاد درآمد پایدار باید مورد توجه ویژه شهرداران باشد تا طرح جامع تفصیلی منجر به توسعه مالی و شهری گردد.

طرح جامع تفصیلی منجر به توسعه مالی و شهری خواهد شد

جهت دریافت مشاوره خدمات انواع کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

مهدی رازجویان عصر امروز در همایش شهرداران مازندران که با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و مدیران دستگاه های اجرایی شهرداران استان برگزار گردید با اشاره به اینکه 57 درصد از جمعیت استان ها شهری است، اظهار کرد: 43 درصد از این جمعیت روستایی است بنابراین عملکرد شهرداران بیشتر از دهیاران مورد نقد قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تامین حقوق پرسنل شهرداری از محل کمیسیون ماده 100 اقدامی غیر کارشناسی است، توضیح داد: مقوله مالی درآمد پایدار منجر به توسعه شهری می گردد و پرداختن به امورات روزمره عملی اشتباه است که شهرداران باید طرح تفصیلی شهری را به عنوان یک فرصت مالی نگاه نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: چشم های زیادی بر عملکرد شهرداران نظاره گر است که دستگاه های نظارتی بیشتر بر عملکرد شهرداران نظارت می نمایند.

رازجویان ادامه داد: شهرداران اعتبارات بیشتر خود را از محل عوارض جذب می نمایند و به همین منظور انتظار مردم از شهرداران بیشتر است.

وی اضافه کرد: تراکم فروشی و شهر فروشی اقدامی نادرست در شهرداری ها است که بدلیل عدم درآمد پایدار به ناچار شهرداری ها به این سمت می فرایند بنابراین ایجاد کمیسیون های سرمایه گذاری در شورای شهر و توجه شهرداران به این مقوله می تواند منجر به ایجاد درآمد پایدار گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران عنوان نمود: روان سازی ترافیک منجر به رضایت مندی مردم و افزایش رفاه مالی خواهد شد و همچنین صدور فراوان پروانه های ساختمانی ماده 100 شهر فروشی تراکم فروشی درآمد پایدار برای شهرداری ها محسوب نمی گردد و شهرداران باید دنبال درآمدهای پایدار باشند.

رازجویان با بیان اینکه فکر و تحرک لازم از جمله شرایط های یک شهردار پیروز است، گفت: افزایش قلمرو منجر به بیشتر شدن خدمات شهرداران شده و نقشی در توسعه یکپارچه مدیریت شهری نخواهد داشت و همچنین ورودی خروجی شهرهای مجاور هم باید ساماندهی گردد.

وی یادآور شد: شهرداران شهرهای مزبور با هماهنگی فرمانداران این مهم را پیگیری و عملی نمایند تا شاهد تغییر منظر و ساماندهی ورودی خروجی ها شهرهای استان باشیم که در این راستا می بایست موضوع سیما منظر شهری مورد توجه شهرداران قرار گیرد تا شاهد ساماندهی این مهم باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 80

به "طرح جامع تفصیلی منجر به توسعه مالی و شهری خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع تفصیلی منجر به توسعه مالی و شهری خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید