شگرد جدید مشاوران مسکن برای گرم کردن بازار شب عید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مشاوران املاک، به خریدارانی که به قصد سرمایه گذاری وارد بازار می شوند وعده می دهند در صورت خرید ، ملک را یک تا دو ماه بعد با سود بالای 70 میلیون به فروش می رسانند.

شگرد جدید مشاوران مسکن برای گرم کردن بازار شب عید

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش اقتصادنیوز، بعضی از مشاوران املاک از شگرد تازه ای برای گرم کردن بازار آرام مسکن در ماه های پایانی سال استفاده می نمایند، این گروه از مشاوران با شناسایی خریدارانی که به قصد سرمایه گذاری وارد بازار می شوند، آنها را تشویق به خرید نموده و قول فروش در مدت زمان اندک با سود بالای 70 میلیون را به آنها می دهند.

افزایش معاملات مسکن در دی ماه

پس از دو ماه ریزش معاملات مسکن، آمارهای ارائه شده از میزان خرید و فروش ملک در دی ماه سال جاری نشان می دهد، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 3500 واحد رسیده که نسبت به ماه قبل 37.6 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل67.1 درصد کاهش نشان می دهد.

در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 27 میلیون و 39 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل 1.8 درصد افزایش نشان می دهد .

کاهش چشمگیر معاملات مسکن از آبان ماه شروع شد و در این ماه بر اساس آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی میزان خرید و فروش ملک افت 48.4 درصدی داشت.

این فرایند در آذرماه نیز ادامه پیدا کرد و اگر در آبان ماه تنها 4 هزار و 500 واحد مسکونی خرید و فروش شده بود در آخرین ماه پاییز تنها 2 هزار و555 معامله مسکن ثبت شد اما این فرایند در دی ماه ادامه پیدا نکرد و بازار زمستانی مسکن کمی گرم شد.

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 3500 واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل37.6 درصد افزایش داشت.

هرچند آمارها نشان از رشد خرید و فروش مسکن می دهد اما هنوز میزان معاملات مسکن به آبان ماه نرسیده است ماهی که اولین ریزش قابل توجه معاملات مسکن در آن ماه به ثبت رسید.

کاهش چشمگیر معاملات مسکن از آبان ماه شروع شد در این ماه بر اساس آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی میزان خرید و فروش ملک افت 48.4 درصدی داشت.

روش جدید مشاوران املاک برای گرم کردن بازار

به تازگی بعضی از مشاوران املاک، روش تازه ای برای گرم کردن بازار شب عید پیدا نموده اند آنها خریدارانی که به قصد سرمایه گذاری وارد بازار می شوند را شناسایی و به آنها وعده می دهند در صورت خرید، ملک را یک تا دو ماه بعد با سود بالای 70 میلیون به فروش می رسانند.

به گفته یکی از مشاوران املاک در شرق پایتخت ،شاید این نوع وعده ها توسط بعضی از مشاوران املاک رواج پیدا نموده باشد اما نمی توان گفت فراگیر است. به گفته او این وعده ها بیشتر برای خریداران مردد است که مشاوران املاک با این سخنان آنها را به تصمیم گیری قطعی تشویق می نمایند.

او ادامه می دهد: اگر خرید و فروشی اتفاق بی افتد که 30 میلیون درآمد به دست می آورند اگر بتوانند یک ماه دیگر دوباره ملک را به فروش برسانند، 30 میلیون دیگر هم حق کمیسیون می گیرند . اما اگر هم نتوانند مسئله ای برای آنها ایجاد نمی گردد. چون تعهد قانونی در این زمینه وجود ندارد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در بازار مورد توجه خریداران قرار گرفته است ، طلب بخش زیادی از قیمت ملک در ابتدای خرید از سوی فروشندگان است.

به گفته یکی از خریداران، اگر در گذشته نیمی از قیمت توافق شده در ابتدا پرداخت می شد و تا زمان تحویل کلید و انتقال سند به تدریج پول به فروشنده پرداخت می شد. در حال حاضر تا 80 درصد قیمت آپارتمان در همان ابتدا درخواست می گردد.

به گفته مشاوران املاک دلیل این درخواست خریداران نوسانات قیمت سایر بازارها است. افرادی که قصد فروش ملک دارند، برای حفظ ارزش پول خود مجبور به تبدیل آن به ملک بهتر ،ماشین ،ارز یا طلا و سکه هستند و اگر در این جابه جایی کمی تاخیر نمایند به شدت ارزش پولش کاهش پیدا می نماید.

یکی از مشاوران املاک مثال می زند که حدود 7 ماه پیش یکی از مشتریانش ملکی فروخت و یک خودروی خارجی خرید. برای خرید این خودرو بیشتر ارزش قیمت خانه را در همان ابتدا دریافت کرد. چند ماه بعد خودرویی که یک میلیارد خریده بود ،دو میلیارد ارزش پیدا کرد. در حالی که اگربرای دریافت پول خود چند ماه به خریدار فرصت می داد ، دیگر امکان خرید خودرو و دو برابر شدن سرمایه اش را نداشت، به همین دلیل بیشتر فروشنده ها بخش اصلی پول خود را همان ابتدا دریافت می نمایند .

بعضی از فعالان حوزه مسکن نیز معتقدند در بازاری که فروشنده دست پایین است، معمولا سعی می نمایند در شرایط فروش محکم کاری نمایند و این شکل تقاضا را حفظ نمایند. پرداخت بخش اصلی ارزش ملک در ابتدای معامله به نوعی ضمانت معامله مسکن هم تلقی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 903

به "شگرد جدید مشاوران مسکن برای گرم کردن بازار شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگرد جدید مشاوران مسکن برای گرم کردن بازار شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید