شرایط مهم دریافت وام 50 میلیونی معتادان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران : سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور جزئیات شرایط پرداخت وام 50 میلیون تومانی به معتادانی که اعتیادشان را ترک نموده اند، تشریح کرد.

شرایط مهم دریافت وام 50 میلیونی معتادان

به گزارش به نقل از ایسنا ، فاطمه رضوان مدنی، با بیان اینکه سازمان بهزیستی وام 50 میلیون تومانی با بهره 4 درصد و بازپرداخت 7 ساله به معتادانی که واجد شرایط دریافت باشند پرداخت می نماید، درباره شرایط دریافت این وام شرح داد: حداقل باید یکسال از پاکی این افراد (متقاضی وام) گذشته باشد، آزمایش عدم اعتیاد را در سه نوبت ارائه دهند و مباحث آماده سازی شغلی شان رعایت شده باشد؛ به این معنی که فردی که یکسال پاک شده باشد باید حتما به اداره بهزیستی شهرستان محل زندگی خود مراجعه و درخواست دهد، اداره بهزیستی هم از سازمان تامین اجتماعی و کمیته امداد استعلام گرفته و آنالیز می نماید که فرد اشتغال به کار نداشته باشد و تحت پوشش نهادهای حمایتی نباشد.

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بعلاوه فرد متقاضی وام باید دارای گواهی بهبودی در مرکز مجاز تحت نظارت سازمان بهزیستی باشد؛ یعنی فردی که در خانه خودش اعتیاد را ترک نموده باشد قابل قبول نیست و باید گواهی بهبودی از مراکز مجاز تحت نظارت سازمان بهزیستی دریافت نموده باشد. حضور در جلسات مشاوره مرکز و تاییدیه درمانگر در ارتباط با سلامت جسمی و روانی فرد از دیگر شروط ارائه وام است و پس از آن احتیاجسنجی آموزش و مشاوره شغلی برای او انجام می گردد.

وی اضافه کرد: بعلاوه فرد باید دارای جواز کسب یا گواهی نامه معتبر موردتایید حوزه اشتغال باشد و درصورتی که فرد جواز کسب یا گواهی نامه معتبر موردتایید حوزه اشتغال را نداشت، باتوجه به تفاهم نامه ای که سازمان بهزیستی با سازمان فنی و حرفه ای منعقد نموده، بهزیستی فرد را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می نماید تا معتاد بهبودیافته به صورت رایگان آموزش های مهارتی متناسب با بازار کار خود را دریافت کند.

رضوان مدنی در پاسخ به این سوال که آیا برای دریافت این وام به ضامن احتیاج است؟ اظهار کرد: این موضوع بسته به شرایط بانک دارد. سازمان بهزیستی این وام را فراهم نموده اما درخصوص ضامن و شرایط آن، هر بانکی شرایط خاص خود را دارد.

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درخصوص بانک های عامل پرداخت کننده هم اظهار کرد: 20 بانک عامل پرداخت کننده این وام هستند.

وی با اشاره به اینکه این وام طبق بند ب تبصره 16 قانون بودجه است، گفت: سازمان بهزیستی وام را به دو صورت وام خوداشتغالی و کارفرمایی به افراد پرداخت می نماید؛ وام خوداشتغالی به معنی این است که اگر فرد جواز کسب یا گواهی معتبر داشته باشد، می تواند وام 50 میلیون تومانی را دریافت کند، اما وام کارفرمایی به این صورت است که فردی که دارای کارخانه است، می تواند از یک تا حداکثر 40 نفر از معتادان بهبود یافته را مشغول به کار کند، سازمان بهزیستی به ازای هر معتاد بهبودیافته ای که مشغول به کار گردد، وام را به کارفرما پرداخت می نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1177

به "شرایط مهم دریافت وام 50 میلیونی معتادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مهم دریافت وام 50 میلیونی معتادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید