سیارک و صحنه زنی در جشنواره جهانی فجر

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران (پانا) - اسامی دو فیلم بلند سینمایی ایرانی راه یافته به بخش جلوه گاه شرق سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد.

سیارک و صحنه زنی در جشنواره جهانی فجر

به گزارش ستاد خبری سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در این دوره از جشنواره در بخش جلوه گاه شرق، هشت فیلم خارجی و دو فیلم ایرانی مورد داوری قرار خواهند گرفت.

دو فیلم ایرانی راه یافته به بخش آثار بلند سینمای جلوه گاه شرق عبارتند از: سیارک به کارگردانی مهدی حسینی وند و صحنه زنی به کارگردانی علیرضا صمدی.

سیارک، فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی حسینی وند است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است که: ابراهیم دوازده سال دارد. او با مادر و پنج برادر و خواهرِ قد و نیم قدَش در دو اتاق کوچکِ تو در تو، در منطقه ای کویری و دور از روستا زندگی می نماید. مادرِ ابراهیم دلش روشن است که روزی پسرِ عظیم و شوهرش که دو سال پیش براى کار رفته اند و هرگز برنگشته اند، برمی گردند و بار سنگینِ زندگی از روی دوشِ ابراهیم برداشته می گردد...

هادی کاظمی، غزل شجاعی و ابراهیم زاروزهی از بازیگران این فیلم هستند.

صحنه زنی، دیگر فیلم پذیرفته شده در بخش جلوه گاه شرق به نویسندگی و کارگردانی علیرضا صمدی است. این فیلم درباره شخصیتی به نام اسد است که همراه با گروهی صحنه های جعلی تصادف می سازد تا از بیمه خسارت بگیرد.

مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، پیغام احمدی نیا، لیندا کیانی، محمد نادری، فرزانه سهیلی و مجید صالحی از بازیگران این فیلم هستند. مجید رضابالا تهیه کننده صحنه زنی است.

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1074

به "سیارک و صحنه زنی در جشنواره جهانی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک و صحنه زنی در جشنواره جهانی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید