درمان بچه ها ناشنوای سیستان و بلوچستان شروع شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، اولین گروه بچه ها ناشنوای شناسایی شده سیستان و بلوچستان بهمراه خانواده های خود و به منظور انجام مراحل درمان و کاشت حلزون شنوایی وارد مشهد مقدس شدند.

درمان بچه ها ناشنوای سیستان و بلوچستان شروع شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله دانلود و سرگرمی، روابط عمومی بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفاءبخشش به دنبال اعزام گروه جهادی بخشش شامل پزشکان و متخصصین حوزه کاشت حلزون شنوایی و تعدادی از ادیولوژیست های متخصص شنوایی شناسی در تیر ماه امسال به ایرانشهر و انجام امور تشخیصی برای 220 نفر از بچه ها مبتلا به عارضه ناشنوایی، عملیات تکمیلی درمانی بچه ها که نیازمند کاشت حلزون شنوایی هستند از 23 آذر ماه شروع شد.

بنابراین گزارشمحمد اجللوئیان، مدیرعامل بنیاد بخشش گفت: در برنامه جهادی که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر صورت پذیرفت، تعداد 61 کودک ناشنوای نیازمند کاشت حلزون شنوایی شناسایی شده که عملیات تکمیلی و درمانی این عزیزان در قالب 10 گروه 6 نفره با همراهی و مشارکت تخصصی و علمی مرکز کاشت حلزون شنوایی خراسان رضوی از نیمه دوم آذر ماه امسال در دستور کار نهاده شد.

وی اضافه نمود، گروه نخست این بیماران بهمراه خانواده های خود در روز شنبه 23 آذر ماه امسال وارد شهر مشهد شده و با همکاری آستان قدس رضوی در اقامتگاه این مجموعه اسکان داده شده تا با برنامه ریزی بنیاد بخشش و مرکز کاشت حلزون شنوایی خراسان رضوی طی 3 روز متوالی امور درمانی آن ها انجام گردد.

مدیرعامل بخشش گفت: مراحل اولیه امور درمانی این بیماران در بهمن ماه امسال خاتمه یافته و مرحله دوم نیز بالفاصله شروع میگردد.

شایان ذکر است، این اقدام نیک اندیشانه با برنامه ریزی و هماهنگی مشترک بنیاد بخشش، دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر. حمایت های تخصصی و علمی مرکز کاشت خراسان رضوی، پشتیبانی آستان قدس رضوی و حمایت اقتصادی خیرین حقیقی و حقوقی بویژه بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام) ره به مرحله اجرا در آمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 9

به "درمان بچه ها ناشنوای سیستان و بلوچستان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان بچه ها ناشنوای سیستان و بلوچستان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید