دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل هستند، درباره تعطیلی مدارس آدینه شب اطلاع رسانی می گردد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، وزیر بهداشت اظهار داشت که دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود و درباره تعطیلی مدارس هم آدینه شب اطلاع رسانی می گردد. او در عین حال گفت: سامانه 4030 برای پاسخگویی و مشاوره به مردم در زمینه کروناویروس از امروز راه اندازی شده است.

دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل هستند، درباره تعطیلی مدارس آدینه شب اطلاع رسانی می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، دکتر سعید نمکی با اشاره به جلساتی که با سایر وزرا و نمایندگان نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام داشته است، گفت: در این جلسه کمیته هایی تعیین شد و وظایفی تعریف و به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد. در عین حال قرار شد نمونه ای از این ستاد را به عنوان ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان ها داشته باشیم که قرار شد آن را ابلاغ کنیم.

اعمال محدودیت در عبور و مرور افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا

وی اضافه نمود: ما به جای قرنطینه شهرها محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا اعمال خواهیم کرد. قرار شد در ورودی شهرها اکیپ های ما مستقر شوند و افراد مبتلا یا مشکوک را متوقف نموده و با دستگاه های تب سنج، تب مردم را آنالیز نموده و بیماران را شناسایی نمایند.

مردم در تعطیلات سفر نفرایند

نمکی با تاکید بر اینکه مردم در تعطیلات سفر ننمایند، ادامه داد: اگر فری را در مبادی شهری مشکوک تشخیص دهیم، او را قطعا به مدت 14 روز در همان شهر قرنطینه می کنیم. بنابراین مردم از سفر رفتن در این روزها خودداری نمایند.

تمدید تعطیلی مدارس در مناطق آلوده به کرونا طی دوره ای سه روزه

وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس در مناطق آلوده آدینه شب تصمیم گیری خواهد شد. فعلا در مناطق آلوده مدارس را در یک دوره سه روزه تعطیل خواهیم کرد و اگر احتیاج به تمدید این تعطیلی باشد اعلام می کنیم. در عین حال لیست مناطق آلوده را آدینه شب اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: از آنجایی که دانشجویان به شهرهای خود بازگشتند و شناسایی افراد مبتلا سخت است، تصمیم گرفتیم تا دانشگاه ها را یک هفته دیگر تعطیل کنیم تا در دانشجویان شبهه آلودگی نداشته باشیم. البته این مصوبات باید به امضای رئیس جمهور برسد.

وی اظهار کرد: البته اساتید باید به دانشگاه ها بیایند و دروس به صورت مجازی ارائه شوند بنابراین درس دانشگاه تعطیل نمی گردد. در مدارس نیز در روزهای تعطیل همین رویه را به یاری صدا و سیما و فضای مجازی ادامه خواهند داد.

اعمال محدودیت در بقاع متبرکه

وزیر بهداشت درباره تعطیلی حرم های مطهر و بقاع متبرکه هم اظهار کرد: در حرم حضرت معصومه و امام رضا، شاه چراغ و بقاع متبرکه قرار شد تا محدودیت زیارت اعمال گردد. به طوری که مردم از داخل صحن زیارت نمایند. البته نظر ما در وزارت بهداشت در این باره سختگیرانه تر بود. در عین حال فعلا محدودیت در ورود به حرم اعمال می گردد. به شرط اینکه زائران در بدو ورود به صحن دست ها را ضدعفونی نمایند و ماسک بزنند. در عین حال عبور در صحن باید بی وقفه باشد و به سرعت صحن را ترک نمایند. درباره برگزاری نماز آدینه هم قرار شد در شهرها و مناطقی که آن ها را آلوده تشخیص دادیم، برگزاری نماز آدینه هم فعلا برای یک دوره متوقف گردد.

وی ادامه داد: فعلا این تصمیمات مقطعی است که با پیشرفت کار شاید آن ها را سخت تر نموده و یا روانتر کنیم . البته اینها منوط به این است که گزارشی که از مصوبات به رئیس جمهور ارائه می دهیم به امضایشان برسد و دستور لازم را صادر نمایند.

وی از راندازی سامانه 4030 برای مشاوره و پرسش در زمینه کرونا ویروس جدید برای مردم اطلاع داد و گفت: این سامانه از امروز با یاری ستاد اجرایی فرمان امام راه اندازی شد.

وزیر بهداشت همچنین درباره فرایند ترخیص بهبودیافتگان، گفت: خوشبختانه سیگنال هایی که دریافت کردیم، میدوار نماینده بودند. گرچه تعداد افراد شناسایی شده، افزایش یافتند اما تعداد افراد بهبود یافته نیز افزایش پیدا نموده است و تعداد قابل توجهی را ترخیص کردیم و 30 نفر را در قم که کاملا بهبود یافته ترخیص کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 233

به "دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل هستند، درباره تعطیلی مدارس آدینه شب اطلاع رسانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل هستند، درباره تعطیلی مدارس آدینه شب اطلاع رسانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید