خبر بد برای کارمندان، سن بازنشستگی افزایش می یابد؟

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تسنیم نوشت: داوود منظور با اشاره به افزایش سن بازنشستگی در لایحه برنامه هفتم گفت: صندوق های بازنشستگی ناترازی های شدیدی دارند و منابع و مصارف آن ها با هم سازگاری نداشته و دچار کسری هستند.

خبر بد برای کارمندان، سن بازنشستگی افزایش می یابد؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: بنابراین باید برخی از اصلاحات، که اصطلاحاً اصلاحات سنجه ای نامیده می شوند، در ضوابط بازنشستگی اتفاق بیفتد.

داوود منظور ادامه داد: در پیش نویس لایحه برنامه هفتم، این اصلاحات پیش بینی شده که برخی از آن ها به سن بازنشستگان برمی شود و تحت تدابیری، سن بازنشستگی تا خاتمه برنامه هفتم، به تدریج افزایش خواهد داشت.

منظور از وجود اصلاحات دیگری در همین زمینه خبر داد و گفت: امیدواریم با مجموعه این اصلاحات، کسانی که در سن کار هستند به میزان ای به افزایش منابع صندوق های بازنشستگی کمک کنند که صندوق ها بتوانند خدمات شایسته ای را به بازنشستگان ارائه کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه شرح داد: با توجه به محدودیت منابع صندوق های بازنشستگی، خدماتی که بازنشستگان انتظار دارند دریافت کنند، عملاً تحقق پیدا نمی کند که باعث عدم رضایتمندی می شود.

وی اعلام نمود: بنابراین در طول برنامه هفتم تلاش خواهیم کرد با اصلاحاتی که انجام می دهیم، منابع صندوق های بازنشستگی بهبود و افزایش پیداکند و ورودی ها بیشتر شود تا طبیعتاً صندوق ها بتوانند خدمات شایسته و پایداری را به بازنشستگان ارائه دهند.

منظور همچنین درباره تاثیر افزایش سن بازنشستگی در بکارگیری نیروی کار جوان، گفت: باید برای جوانان فرصت های شغلی نو ایجاد شود. اگربخواهیم جوانی را شاغل کنیم، قاعدتاً نباید کسی که هنوز در سن کار است و توانایی کار کردن دارد، از بازار کار خارج کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: حتما باید برای جوانان فکر کنیم، فرصت های شغلی نو ایجاد کنیم. این از هدف گذاری های دولت است که درهر سال تا 1 میلیون فرصت شغلی نو ایجاد شود.

منبع: فرارو
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1679

به "خبر بد برای کارمندان، سن بازنشستگی افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر بد برای کارمندان، سن بازنشستگی افزایش می یابد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد برای کارمندان، سن بازنشستگی افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید