حمله گرگ ها به حومه شهر خلخال، مدارس را تعطیل کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، روزنامه ایران نوشت: حدود 10 روز قبل بود که خبر حمله دو گرگ گرسنه به یک خانم معلم و یک زن روستایی در دو منطقه از شهر هشجین به اورژانس و پلیس اعلام شد.

حمله گرگ ها به حومه شهر خلخال، مدارس را تعطیل کرد

خانم معلم 34 ساله که صبح زود راهی محل کار خود بود در مقابل مسجد جامع شهر، یک قلاده گرگ با سرعت به او حمله ور شده و از ناحیه سر، صورت و پا ها و گردن صدماتی به این معلم وارد کرده است.

دومین مصدوم نیز خانمی 73ساله به نام طوبی بود که هنگام غذا دادن به اردک ها در کوچه همجوار محله شیخ قریشی مورد حمله قرار گرفت. وی نیز گفت گرگ در یک لحظه به من حمله و دهان و گردن مرا زخمی کرد که در آن لحظه با روسری، دور گردن گرگ را فشار دادم و درنهایت گردنم را رها و سپس دست هایم را زخمی کرد و با داد و فریاد اهالی، متواری شد.

پس از این دو حادثه دستور استقرار دو تیم حفاظت محیط زیست در حاشیه شهر هشجین در منطقه ها مسکونی، باغی و منطقه ها همجوار با روستا های اطراف صادر و قرار شد ضمن هماهنگی با محیط زیست استان اردبیل و با هدف حفظ جان شهروندان، تیم های عملیاتی محیط زیست شهرستان خلخال در منطقه به گشت بپردازند تا از خطرات و حوادث احتمالی و حمله مجدد حیات وحش و مخصوصاً گرگ به شهروندان جلوگیری کنند.

اما با وجود این مراقبت ها روز گذشته حضور دوباره گرگ ها به هشجین باعث ترس و وحشت ساکنان شد. درهمین رابطه سیدجواد یحیی زاده، فرماندار خلخال گفت: در پی مشاهده شدن چند قلاده گرگ در شهر هشجین اردبیل، مدارس این شهر تا خاتمه هفته غیرحضوری شد.

وی در ادامه اضافه کرد: این تصمیم با حضور مسئولان در راستای محافظت از دانش آموزان و با هدف مقابله و کنترل این حیوانات گرفته شده است، چراکه هفته قبل دو گرگ چند شهروند هشجینی را زخمی کرده بودند.

فرماندار خلخال شرح داد: با هدف حفظ جان شهروندان، تیم های عملیاتی محیط زیست شهرستان خلخال در منطقه گشت زنی می کنند تا از حمله احتمالی گرگ به شهروندان جلوگیری کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1505

به "حمله گرگ ها به حومه شهر خلخال، مدارس را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله گرگ ها به حومه شهر خلخال، مدارس را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید